Mikuláš sa vrátil do Detskej nemocnice

22.01.2020
"Keď práca nie je pretkaná láskou, tak je zbytočná.” (Matka Tereza) 6. ročník Charitatívneho Mikulášskeho behu dopadol nad naše očakávanie, s rekordnou účasťou 222 Mikulášov. Všetci sme behali za spoločný cieľ, za deti s cystickou fibrózou. Bež ... viac

Hľadáme super sestru!

07.01.2020

Štedrý deň s premiérom

24.12.2019

Počas sviatočného dopoludnia navštívil našu nemocnicu premiér SR a zastupujúci minister zdravotníctva Peter Pellegrini. Zaujímal sa predovšetkým o prevádzku nemocnice počas sviatočných dní - služby lekárov a ostatných zdravotníckych zamestnancov. Ako to zvládajú, v čom je služba cez sviatky iná, či je veľa pacientov, ...

Šťastné a veselé!

19.12.2019

Keď Tichá noc ako hodváb,
pohladká ťa po tvári,
keď sú zrazu všetci doma,
keď sa stromček rozžiari....
Vtedy sú Vianoce
a celý svet sa zrazu šťastím ligoce!

Prajeme Vám pokojné a požehnané sviatky.

Projekt "Dáš to!" a Deň s Nadáciou Markíza

05.12.2019
Výška príspevkov dosiahla sumu 41.000 €, hlavný partner Dňa s Nadáciou Markíza UniCredit bank daroval 30.000 € a samotná Nadácia Markíza dorovnala celkovú sumu o 4.000 € na okrúhlych 75.000 € !!! Táto suma bola rozdelená medzi 3 detské nemocnice.
25.000 € je krásna suma, ktorú použijeme na odštartovanie projektu "Dáš to!"

Ocenenie pre prof. Dluholuckého

05.12.2019

Detská nemocnica má tú česť, že profesor Dluholucký svoje meno spojil práve s ňou a dodnes je jej neoddeliteľnou súčasťou.

Možná platba kartou

04.09.2019
S potešením vám oznamujeme, že od 1.10.2019 je v nemocnici možná platba kartou :-) Počas pracovných dní na hlavnej pokladni, počas víkendov, sviatkov a mimo pracovnej doby na ambulancii Urgentu.
Veríme, že aj týmto krokom prispievame k vyššiemu štandardu poskytovaných služieb.

Zachránená Emmka

14.08.2019

Len 1-dňové novorodeniatko bolo v prvej polovici júla prijaté na našu II. Kliniku pediatrickej anestéziológie a intenzívnej medicíny (II. KPAIM). Emmka vdýchla počas pôrodu novorodeneckú stolicu, tzv. smolku. Toto spôsobilo závažné poškodenie jej pľúc – nemohla dýchať. Napriek plnému úsiliu  lekárov z Neonatologickej kliniky FNsP F. D. Roosevelta bola Emmka v priamom ohrození života.

Foto: Katarína Poturnay

Stránka 1 z 12 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 > >>

Mapa portálu | Verzia pre tlač | © 2008 - 2020 Detská fakultná nemocnica s poliklinikou | Powered by mojoPortal | HTML 5 | CSS | Klub