Nové lôžka - komplexná obnova

18.04.2019

Pred pár dňami bolo do Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou Banská Bystrica privezených 78 nových lôžok. Ide o jeden z krokov Ministerstva zdravotníctva SR, ktorými sa snaží o zlepšovanie podmienok v slovenskom zdravotníctve. Je to de facto prvý krát, kedy MZ SR centrálne zastrešilo komplexnú obnovu štátnych nemocníc v tak veľkom rozsahu. Vo viacerých nemocniciach, vrátane tej našej) ide o masívnu obnovu lôžok po mnohých rokoch

Výnimočné ocenenie, jedinečné laboratórium

11.04.2019

V pondelok 8. apríla 2019 sa v Bratislave konal prvý ročník Ceny ministerky zdravotníctva SR 2019  pre zdravotníckych a nezdravotníckych pracovníkov. Každá slovenská nemocnica nominovala dvoch lekárov, dve sestry a dvoch nezdravotníckych pracovníkov. Zo všetkých nominovaných bolo vo finále ocenených len 9 pracovníkov. Je pre nás cťou, že jednou z ocenených bola aj pani doktorka Mária Knapková, vedúca Skríningového centra novorodencov SR. Cenu získala ako jedna z troch ocenených v kategórii „Iný nezdravotnícky pracovník“. Na čele laboratória je od roku 2003 a toto ocenenie odzrkadľuje jej prácu, pracovné nasadenie a zásluhy o rozšírenie skríningových vyšetrení na Slovensku. RNDr. Mária Knapková, PhD. je dáma, ktorá pracuje v SCN SR od roku 1989 a spolu s PharmDr. Vierou Hornovou a s prof. MUDr. Svetozárom Dluholuckým, CSc. zakladali novorodenecký skríning na Slovensku. Ich úsilie sa zhmotnilo v unikátnom laboratóriu, jedinom svojho druhu na Slovensku, ktoré pôsobí pod hlavičkou Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou Banská Bystrica. Hovoríme o Skríningovom centre novorodencov SR (SCN SR).

Sme najlepšou detskou nemocnicou za rok 2018

Hodnotenie nemocníc poistencami ZP Dôvera
11.03.2019

"Je pre mňa obrovským potešením, že naša nemocnica obsadila skvelé 3. miesto v silnej konkurencii univerzitných a fakultných nemocníc. Zároveň sme jednoznačne najlepšou nemocnicou spomedzi detských nemocníc. Naše zdravotnícke zariadenie sa opakovane umiestňuje na popredných priečkach tohto rebríčka. Je to dôkazom kvalitne vykonávanej a zodpovednej práce, uistením, že smer, ktorým sme sa vybrali je správny."

Zachránili sme 9-ročného chlapca

28.02.2019

Na naše pracovisko II. Kliniky pediatrickej anestéziológie a intenzívnej medicíny (II. KPAIM) preložili z bratislavskej nemocnice 9 ročného chlapca chorého na chrípku so závažným respiračným zlyhaním vyvolaným vírusom chrípky v priamom ohrození života.

Medzinárodný deň zriedkavých chorôb

28.02.2019

Posledný februárový deň, si pripomíname Medzinárodný deň zriedkavých chorôb. Za 12 rokov sa rozrástol vo veľkú medzinárodnú kampaň, vďaka ktorej sa lepšie žije pacientom, lepšie spolupracuje lekárom z celého sveta, a pri mnohých diagnózach už existuje správna diagnostika a liečba.

... viac

Zakladatelia detskej onkológie na Slovensku boli ocenení medzinárodnou cenou

15.02.2019

15. februára si pripomíname Medzinárodný deň detskej rakoviny. Pri tejto príležitosti odovzdala Ruth Ladenstein z Európskej spoločnosti pediatrickej onkológie (SIOPE) medzinárodné ocenenie zakladateľom detskej onkológie na Slovensku. Detská onkológia sa na Slovensku začala rozvíjať pred 35 rokmi v Banskej Bystrici. Dnes sú pracoviská detské onkológie okrem Banskej Bystrice aj v Bratislave a v Košiciach. Ročne spolu diagnostikujú vyše 200 prípadov onkologických ochorení u detí od 0 do 19 rokov. Úspešnosť liečby na Slovensku je viac ako 80%. V počte vyliečených pacientov dosahuje úroveň vyspelých západoeurópskych krajín.

Stránka 2 z 11 << < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 > >>

Mapa portálu | Verzia pre tlač | © 2008 - 2019 Detská fakultná nemocnica s poliklinikou | Powered by mojoPortal | HTML 5 | CSS | Klub