35 rokov detskej onkológie na Slovensku

26.09.2018

"35 rokov nie je z pohľadu dejín nijak významné časové obdobie. Z pohľadu obyčajného človeka je to asi polovica života, čo už istú významnosť predstavuje. No a z pohľadu vzniku nového medicínskeho odboru je to nesmierne významné číslo. Je to 35 rokov dennodennej praxe, liečebných postupov, protokolov, nových poznatkov, štúdií, prevratných objavov, ... 35 rokov starostlivosti o detských pacientov." Týmito slovami začal tlačovú konferenciu konanú pri príležitosti 35. výročia založenia prvého detského onkocentra na Slovensku MUDr. Miloslav Hanula, PhD, medicínsky riaditeľ Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou Banská Bystrica.

Výstava v nemocnici

12.09.2018

V priestoroch čakární polikliniky, ako aj pracovísk Fyziatrie balneológie a liečebnej rehabilitácie je na najbližšie 4 týždne inštalovaná výstava výtvarných prác detí z celého sveta. Ide o kresby a maľby výtvarnej súťaže Zelený svet, ktorú po 23 krát organizuje Slovenská agentúra životného prostredia.

Nová herňa na pediatrii

28.08.2018

Sme veľmi radi, že vďaka Klubu priateľov Detskej nemocnice v Banskej Bystrici má naše najväčšie lôžkové oddelenie herňu, v ktorej môžu hospitalizované deti tráviť čas hrami, čítaním alebo kreslením na veľkej bielej stene. Veríme, že aj vďaka tomuto priestoru bude pre nich čas strávený v nemocnici prijateľnejší. Pretože v nemocnici čas plynie pomaly ...

Finančný dar od JUDr. Miroslava Ábelovského

06.07.2018

V stredu 4.7.2018 nás navštívil pán JUDr. Miroslav Ábelovský a utvrdil nás v tom, že ľudskosť, spolupatričnosť a vôľa pomáhať tým menej šťastným sú ešte stále prítomné v ľuďoch okolo nás, aj keď sa to v dnešnom svete niekedy tak nejaví.

Detská pohotovosť - APS

27.06.2018

POHOTOVOSŤ, APS, URGENT ... AKO TO VLASTNE JE ???

Od 1. júla 2018 nájdete DETSKÚ POHOTOVOSŤ v Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou Banská Bystrica.

Ocenené sestry

12.06.2018

Tak ako po minulé roky, aj tento rok udelila RKSaPA ocenenie Biele srdce tým najúspešnejším sestrám. V kategórii "Sestra" bola ocenená Miloslava Kováčová, ktorá v našej nemocnici pracuje ako operačná sestra. V kategórii "Sestra -manažérka" ocenenie prevzala Mgr. Ľuba Pohorelá, vedúca Odboru ošetrovateľstva.

SESTRY DO NEPRETRŽITEJ PREVÁDZKY

21.04.2018

Fandíme "baranom"

20.04.2018