Prvé mimotelové okysličenie krvi u detského pacienta mimo špecializovaného kardiocentra na Slovensku

02.01.2018

V Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou Banská Bystrica bol po prvý krát úspešne aplikovaný terapeutický postup mimotelovej oxigenácie u detského pacienta. Princíp tohto postupu spočíva v mimotelovom okysličovaní krvi a odstraňovaní oxidu uhličitého z krvi pacienta.

... viac

Systém na zabezpečenie hygienicko-epidemiologického režimu

27.12.2017

Koncom roka dostala nemocnica dar od OZ Svetlieko nádeje. Predmetom daru je systém na zabezpečenie hygienicko-epidemiologického režimu ústavnej zdravotnej starostlivosti. Ide o dezinfekčné prostriedky, špeciálne mydlá, dávkovače, hygienické utierky, ... v celkovej sume necelých 14.000 €.

Zo srdca ďakujeme, želáme všetko dobré a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu!

Infúzna technika

21.12.2017

Tesne pred Vianocami sme dostali vzácnu návštevu. Navštívila nás pani Erika Karová a jej obchodný partner Patrik Čanecký so spoločnosti LPP Slovakia, s.r.o. Rozhodli sa obdarovať nemocnicu. Prostredníctvom Nadácie Eriky Karovej a spoločnosti LPP Slovakia, s.r.o. dostala nemocnica infúznu techniku, ktorú urgentne potrebuje.

... viac

SCN SR sa stalo expertíznym pracoviskom

19.11.2017

Význam skríningu a jeho nepopierateľný prínos je od 27. novembra 2017 deklarovaný aj zaradením SCN SR do zoznamu pracovísk pre zriedkavé choroby v Slovenskej republike ako expertízneho pracoviska so zameraním na novorodenecký skríning.

... viac

Zmena poplatkov na urgentnom príjme

02.11.2017

Oznamujeme  Vám, že zmenou zákona 577/2004 Z.z. o rozsahu zdravotnej starostlivosti uhrádzanej na základe verejného zdravotného poistenia a o úhradách za služby, § 38a, odst. 6, písm. a, b, c., v platnom znení, sa dňom 01.11.2017 menia poplatky za poskytnutú zdravotnú starostlivosť na urgentnom príjme.

Dostupnosť ambulancií

25.10.2017

Informácie o dostupnosti ambulancií

pri jednotlivých ambulanciách alebo na čísle

048 - 472 65 11

... viac

Deti zo školy nič nevymeškajú ani počas hospitalizácie

11.10.2017

Od septembra sa opäť začalo vyučovanie aj v Základnej škole pri zdravotníckom zariadení v našej nemocnici. Škola poskytuje výchovno-vzdelávaciu činnosť pre deti materských a základných škôl. Pôsobí tu 10 pedagógov a 5 vychovávateliek.

Stránka 3 z 9 << < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 > >>