Inhalátor od Rotary club Banská Bystrica

31.01.2019

Inhalátor "Pari Boy SX" v hodnote 238 € nám priniesla prezidentka Rotary club Banská Bystrica pani Beáta Očenášová, člen Rotary a náš bývalý kolega MUDr. Ivan Belan a náš olympionik Matej Tóth. Inhalátor bude slúžiť všetkým hospitalizovaným deťom podľa potreby. Zatiaľ je umiestnený na II. Detskej klinike. Bonusom k tomuto daru bola aj kniha ODCHÝLKA, ktorú nám tu Matej nechal. Bude "kolovať" po nemocnici a s istotou vieme povedať, že tu nájde veľa čitateľov. Bude nám inšpiráciou v zložitých situáciách.

Strom vianočných prianí

21.12.2018

S touto myšlienkou prišla vedúca divízie obchodu a marketingu žiarskej spoločnosti K-SYSTEM, spol. s r. o. už vlani. V adventnom období organizujú v K-SYSTEM Vianočný jarmok, na ktorom si zamestnanci sami predávajú vlastnoručne vyrobené výrobky, sladké dobroty a iné drobnosti za symbolickú cenu. K takto vyzbieraným peniazom pridá vedenie spoločnosti rovnakú časť. Všetci účastníci dostávajú zadarmo kapustnicu a vianočný punč.

... viac

Nácvik postupov pri podozrení na vysoko nebezpečnú nákazu

20.12.2018

Dňa 13.12.2018 sa v našej nemocnici uskutočnil praktický nácvik postupov pri vyšetrení osoby s podozrením na vysoko nebezpečnú nákazu (VNN). Pod týmto pojmom rozumieme ochorenia ako Ebola, Mers, Zika, či iné vysoko infekčné ochorenia. Ich klinické príznaky môžu byť identické s prejavmi chrípky (horúčka, bolesť hlavy, ...). Inkubačná doba je približne 2 - 21 dní.

EKG navigácia

11.12.2018

EKG navigácia sa používa pri zavádzaní dlhodobých a strednodobých venóznych katétrov. Pomáha dosiahnuť presné zavedenie centrálneho venózneho katétra na určené miesto a tým minimalizovať percento výskytu komplikácií takmer na nulu. Obrovskou výhodou tejto metódy je aj zníženie radiačného zaťaženia detského pacienta pri zavádzaní centrálneho venózneho katétra, keďže jeho umiestnenie nemusí byť následne overené pomocou RTG.

Využívaním EKG navigácie v kombinácii s využitím USG pri zavádzaní centrálnych venóznych katétrov, používame všetky súčasné moderné technológie a spĺňame najprísnejšie európske normy, čím sa dostávame na úroveň najvyspelejších svetových pracovísk zaoberajúcich sa zavádzaním strednodobých a dlhodobých centrálnych venóznych vstupov u detí.

... viac

Celoslovenská konferencia sekcie sestier pracujúcich v pediatrii

15.11.2018

Dňa 26.10.2018 sa v Hoteli Dixon konala Celoslovenská konferencia sekcie sestier pracujúcich v pediatriiCelodenná konferencia bola venovaná aktuálnym pediatrickým témam, problematike legislatívnych zmien a ich uplatnenia v ošetrovateľskej praxi.

Mikroskop pre hematologickú ambulanciu

09.11.2018

Zástupcovia nadácie KVAPKA NÁDEJE - pani Jarmila Lajčáková-Hargašová a pán Bernát - odovzdali diagnostický mikroskop pre hematologickú ambulanciu v našej nemocnici. Vďaka mikroskopu bude práca lekárov jednoduchšia a významne sa skráti doba čakania na výsledky, ktoré predtým prichádzali z externého laboratória.

Menovanie prednostov kliník

05.11.2018

V súvislosti so zmenou zriaďovacej listiny našej nemocnice, ktorú urobilo Ministerstvo Zdravotníctva SR, sme uskutočnili výberové konania na prednostov jednotlivých kliník. Výberové konania úspešne prebehli, 7-členná komisia pozostávajúca zo zástupcov našej nemocnice, odborovej organizácie, SZU a Ministerstva Zdravotníctva vybrala úspešných uchádzačov.

11th ISNS European Regional Meeting o novorodenenckom skríningu

24.10.2018

Od nedele 14. októbra 2018 bolo Slovensko hosťujúcou krajinou medzinárodná konferencie o novorodeneckom skríningu. Štvordňové vedecké podujatie sa konalo pod záštitou ministerky zdravotníctva SR doc. MUDr. Andrey Kalavskej, PhD. Jeho hlavným organizátorom bola ISNS – International Society for Neonatal Screening a Skríningové centrum novorodencov SR pri Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou Banská Bystrica. Konferencia sa vo svojej 11 ročnej tradícii konala na Slovensku vôbec prvý krát. Jej nosnou témou bola spoľahlivosť a presnosť výsledkov skríningu. Zúčastnilo sa jej takmer 300 odborníkov z 57 krajín sveta.

Stránka 3 z 11 << < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 > >>

Mapa portálu | Verzia pre tlač | © 2008 - 2019 Detská fakultná nemocnica s poliklinikou | Powered by mojoPortal | HTML 5 | CSS | Klub