Svetový deň zriedkavých chorôb

"Zriedkavé choroby bez hraníc"
22.02.2016

28. február je Svetovým dňom zriedkavých chorôb. Svet si ho pripomína už šiesty krát. Sloganom tohtoročnej kampane organizovanej Európskou organizáciou zriedkavých chorôb (EURORDIS) je "Rare disorders without borders", čiže "Zriedkavé ochorenia bez hraníc".

... viac

FUN rádio pre deti v nemocniciach

18.01.2016

Aby liečba nebola privilégium, aby tí, čo denno-denne liečia deti a zachraňujú ich životy nemali kvôli financiám zviazané ruky, aby nemocniciam nič nechýbalo na ich chod, a aby detskí pacienti dostávali tú najlepšiu starostlivosť.

Tablet od spoločnosti DOXX

26.11.2015

Objednávkou benefitných poukážok DOXX Plus v decembri 2015 sa Detská fakultná nemocnica s poliklinikou Banská Bystrica zapojila do súťaže o tablet.

Najvyššia transparentnosť

25.11.2015

Agentúra Transparency International Slovensko zostavila rebríček zdravotníckych zariadení s najvyšším indexom trasparentnosti. V rebríčku je 144 zariadení z celého Slovenska a zohľadňuje viaceré ukazovatele transparentnosti za rok 2013. Sme veľmi radi, že Detská fakultná nemocnica s poliklinikou Banská Bystrica sa umiestnila na 4. mieste.

Fair Sourcing Awards

23.11.2015

4. novembra 2015 prevzala v Ostrave naša pani riaditeľka ocenenie  za 3. miesto v medzinárodnej eSourcingovej súťaži Fair Sourcing Awards 2015 v kategórii Trend.

... viac

Významného životného jubilea sa dožíva prof. MUDr. Svetozár Dluholucký, CSc.

20.11.2015

Prof. MUDr. Svetozár Dluholucký, CSc. je významnou osobnosťou profesionálneho aj spoločenského života, neoddeliteľnou súčasťou Skríningového centra novorodencov Slovenskej republiky a Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou Banská Bystrica.

... viac

Chránime svojich pacientov. Očkujeme sa proti chrípke.

12.11.2015

Detská fakultná nemocnica s poliklinikou Banská Bystrica

sa pripája k iniciatíve zdravotníckych zariadení v Košiciach a podporuje projekt na ochranu pacientov proti chrípke pod názvom

"Chránime svojich pacientov. Očkujeme sa proti chrípke."

... viac

LIDL daroval našej nemocnici unikátny život zachraňujúci prístroj

09.11.2015

V našej nemocnici vznikne vďaka daru od spoločnosti Lidl prvé centrum mimotelovej oxygenácie pre detských pacientov na Slovensku. Úmrtnosť pacientov bola po vyčerpaní štandardných postupov a bez využitia špecializovanej liečby 99%. Úspešnosť terapie akútneho zlyhania pľúc prostredníctvom prístroja CARDIOHELP je až 85%.

Stránka 4 z 6 << < 1 2 3 4 5 6 > >>

Mapa portálu | Verzia pre tlač | © 2008 - 2017 Detská fakultná nemocnica s poliklinikou | Powered by mojoPortal | HTML 5 | CSS | Klub