Významného životného jubilea sa dožíva prof. MUDr. Svetozár Dluholucký, CSc.

20.11.2015

Prof. MUDr. Svetozár Dluholucký, CSc. je významnou osobnosťou profesionálneho aj spoločenského života, neoddeliteľnou súčasťou Skríningového centra novorodencov Slovenskej republiky a Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou Banská Bystrica.

... viac

Chránime svojich pacientov. Očkujeme sa proti chrípke.

12.11.2015

Detská fakultná nemocnica s poliklinikou Banská Bystrica

sa pripája k iniciatíve zdravotníckych zariadení v Košiciach a podporuje projekt na ochranu pacientov proti chrípke pod názvom

"Chránime svojich pacientov. Očkujeme sa proti chrípke."

... viac

LIDL daroval našej nemocnici unikátny život zachraňujúci prístroj

09.11.2015

V našej nemocnici vznikne vďaka daru od spoločnosti Lidl prvé centrum mimotelovej oxygenácie pre detských pacientov na Slovensku. Úmrtnosť pacientov bola po vyčerpaní štandardných postupov a bez využitia špecializovanej liečby 99%. Úspešnosť terapie akútneho zlyhania pľúc prostredníctvom prístroja CARDIOHELP je až 85%.

Mobilné EKG

26.10.2015

Na II. Detskú kliniku pribudlo v koncom septembra mobilné EKG. Prostredníctvom občianskeho združenia Klub priateľov Detskej nemocnice v Banskej Bystrici získala nemocnica tento praktický prístroj.

Inkubátory od spoločnosti LIDL

09.07.2015

Zástupcovia našej nemocnice prevzali 08.07.2015 od spoločnosti LIDL tri inkubátory (2 inkubátory a 1 výhrevné lôžko). LIDL venoval nemocnici život zachraňujúce prístroje v rámci projektu „Rozprávky, ktoré potešia všetky deti“. S podporou zákazníkov spomenutého reťazca sa takýmto spôsobom podarilo podporiť štrnásť detských nemocníc z desiatich slovenských miest.

Dar z Plesu v opere

20.05.2015

Vďaka dobročinným príspevkom hostí tohtoročného jubilejného 15. Plesu v opere sme prostredníctvom Klubu priateľov Detskej nemocnice v Banskej Bystrici na II. Kliniku pediatrickej anestéziológie a intenzívnej medicíny SZU zakúpili nový pľúcny ventilátor, investovali sme do vylepšenia podobného prístroja, ktorý sa už na klinike nachádza a zakúpili sme tiež polohovateľné rehabilitačné kreslo.

... viac

Slávnostná konferencia pri príležitosti 10. výročia zriadenia DFNsP B. Bystrica a 30. výročia vzniku SCN SR

15.05.2015

V decembri 2014 uplynulo 10 rokov od zriadenia DFNsP BB a v januári 2015 to bolo 30 rokov od vzniku novorodeneckého skríningu na Slovensku. Pri príležitosti týchto dvoch významných jubileí zorganizovalo vedenie DFNsP BB a SCN SR Slávnostnú konferenciu.

Hodnotenie nemocníc 2014 poisťovne Dôvera

30.04.2015

Pacienti aj v tomto roku nastavili zrkadlo lôžkovým zdravotníckym zariadeniam. Vyhodnotili sme takmer 4000 dotazníkov od našich poistencov, ktorí boli hospitalizovaní v roku 2014. Opäť sa potvrdilo, že pacienti sú najmenej spokojní s kvalitou stravy. Naopak, dlhodobo je najlepšie hodnotené správanie lekárov voči pacientom.

Najlepšie hodnotené fakultné nemocnice z pohľadu pacienta

1. Univerzitná nemocnica Martin
  2. Detská fakultná nemocnica s poliklinikou Banská Bystrica
  3. Ústredná vojenská nemocnica SNP Ružomberok