Nový pľúcny ventilátor pre oddelenie OAIM

18.03.2015

Banská Bystrica 16. marca (TASR) – Občianske združenie (OZ) Svetielko nádeje darovalo dnes Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou v Banskej Bystrici potrebný pľúcny ventilátor, ktorý patrí k štandardnej výbave každého anestéziologicko-resuscitačného oddelenia (ARO). Je to prístroj, ktorý nahrádza pľúca pacienta. Na banskobystrickej Klinike pediatrickej anestéziológie a intenzívnej medicíny (KPAIM) sú na ne napojené kriticky choré deti, ktorým zlyhávajú životne dôležité funkcie, ale tiež nedonosené bábätká, ktoré sa narodili aj o štyri mesiace skôr, než mali.

Policajti na chirurgii

16.03.2015
Policajti zo špeciálnej zásahovej jednotky v Banskej Bystrici zavítali na Kliniku detskej chirurgie DFNsP BB. Nie, neprišli zasahovať J Prišli potešiť a obdarovať. V predvianočnom čase sa rozhodli urobiť radosť deťom, ktoré sú nútené tráviť dni v ... viac

Nová riaditeľka nemocnice

12.12.2014

Minister zdravotníctva Viliam Čislák, s účinnosťou od 12. decembra 2014, vymenoval do funkcie riaditeľa - štatutárneho orgánu Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou Banská Bystrica Ing. Mariannu Hoghovú.

"Pani Ing. Hoghovej odovzdávam nemocnicu s plnou dôverou. Bola pri všetkých akciách v jej histórii. Je to človek, ktorý má k DFNsP by som povedal až intímny vzťah. Odchádzam spokojný s tým, že nemocnica bude v dobrých rukách."

... viac

Prichádza čas vianočný, čas splnených želaní, čas zázračný ....

01.12.2014

Tak ako po minulé roky, aj tentokrát nám zástupcovia LESY SR, š.p. priniesli vianočnú jedličku. Ozajstnú, voňavú, krásnu! Jej príchod očakávalo veľa šikovných ručičiek a ligotavých detských očí.

Pán prezident na návšteve

20.06.2014

Dňa 20.6.2014 poctil svojou návštevou DFNsP v Banskej Bystrici prezident SR Andrej Kiska. Počas návštevy nemocnice urobil prezidentskú "vizitu" na Klinike pediatrickej onkológie a hematológie, počas ktorej sa veľmi bezprostredne zaujímal o problémy detských onkologických pacientov a ich rodičov.

Finančný dar od Nadácie SPP

31.05.2014

V sobotu 31.5.2014 prevzal zástupca našej nemocnice finančný dar od Nadácie SPP vo výške 20.000 €. K slávnostnému odovzdaniu šeku došlo v krásnom prostredí Polo klubu v mestečku Ebreichsdorf neďaleko Viedne.

Deti zo Základnej školy s Materskou školou A. Vagača z Detvy

13.04.2014

Deti zo Základnej školy s Materskou školou A. Vagača z Detvy sa rozhodli, že detským pacientom II. KPAIM venujú peniaze, ktoré sa im podarilo vyzbierať pri príležitosti Dňa narcisov. Ich finančný dar vo výške 150 € nás nesmierne potešil a aj vďaka ich pomoci budeme môcť "našim" deťom zabezpečiť krajšie a lepšie prostredie a spríjemniť im tak dni trávené v nemocnici. Patrí vám naše veľké ĎAKUJEME!

Hudobná knižnica

29.08.2013

Od Vianoc 2005 funguje v škole pri nemocnici Hudobná knižnica. O jej vznik sa zaslúžila Slovenská sporiteľňa v Banskej Bystrici. Venovala deťom notebook, CD prehrávače, CD na vyučovanie angličtiny a nemčiny, rozprávky na DVD a piesne na CD...

Stránka 5 z 5 << < 1 2 3 4 5