Štedrý deň s premiérom  

24.12.2019

Počas sviatočného dopoludnia navštívil našu nemocnicu premiér SR a zastupujúci minister zdravotníctva Peter Pellegrini. Zaujímal sa predovšetkým o prevádzku nemocnice počas sviatočných dní - služby lekárov a ostatných zdravotníckych zamestnancov. Ako to zvládajú, v čom je služba cez sviatky iná, či je veľa pacientov, ... 

 

... viac
 

Šťastné a veselé! 

19.12.2019

Keď Tichá noc ako hodváb,
pohladká ťa po tvári,
keď sú zrazu všetci doma,
keď sa stromček rozžiari....
Vtedy sú Vianoce
a celý svet sa zrazu šťastím ligoce!


Prajeme Vám pokojné a požehnané sviatky.

... viac
 

Projekt "Dáš to!" a Deň s Nadáciou Markíza 

05.12.2019
Výška príspevkov dosiahla sumu 41.000 €, hlavný partner Dňa s Nadáciou Markíza UniCredit bank daroval 30.000 € a samotná Nadácia Markíza dorovnala celkovú sumu o 4.000 € na okrúhlych 75.000 € !!! Táto suma bola rozdelená medzi 3 detské nemocnice.
25.000 € je krásna suma, ktorú použijeme na odštartovanie projektu "Dáš to!"

 

... viac
 

Ocenenie pre prof. Dluholuckého 

05.12.2019

Detská nemocnica má tú česť, že profesor Dluholucký svoje meno spojil práve s ňou a dodnes je jej neoddeliteľnou súčasťou.

 

 

... viac
 

Možná platba kartou 

04.09.2019
S potešením vám oznamujeme, že od 1.10.2019 je v nemocnici možná platba kartou :-) Počas pracovných dní na hlavnej pokladni, počas víkendov, sviatkov a mimo pracovnej doby na ambulancii Urgentu.
Veríme, že aj týmto krokom prispievame k vyššiemu štandardu poskytovaných služieb.

... viac
 

Zachránená Emmka 

14.08.2019

Len 1-dňové novorodeniatko bolo v prvej polovici júla prijaté na našu II. Kliniku pediatrickej anestéziológie a intenzívnej medicíny (II. KPAIM). Emmka vdýchla počas pôrodu novorodeneckú stolicu, tzv. smolku. Toto spôsobilo závažné poškodenie jej pľúc – nemohla dýchať. Napriek plnému úsiliu  lekárov z Neonatologickej kliniky FNsP F. D. Roosevelta bola Emmka v priamom ohrození života.

 

Foto: Katarína Poturnay

... viac
 

Modernizácia nemocnice - poklepali sme základný kameň 

02.07.2019

Poklepaním základného kameňa sa dnes oficiálne začala rekonštrukcia našej nemocnice. V rámci Integrovaného regionálneho operačného programu a prioritnej osi „Ľahší prístup k efektívnym a kvalitnejším verejným službám“ sa začnú napĺňať investičné ciele projektu Modernizácia Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou v Banskej Bystrici. Slávnostného aktu sa okrem štatutárov nemocnice zúčastnila ministerka zdravotníctva SR Andrea Kalavská, primátor Banskej Bystrice Ján Nosko a ďalší významní hostia.

... viac
 

Simulácie kritických situácií na operačnej sále 

Banskobystrické dni anestézie 2019, part II.
14.06.2019

 „Toto podujatie je svojim obsahom a rozsahom jediným a jedinečným edukačným projektom na Slovensku napriek tomu, že simulačný spôsob výučby je už v zahraničí štandardom. Preto aj Detská fakultná nemocnica s poliklinikou Banská Bystrica v spolupráci s Fakultnou nemocnicou F.D. Roosevelta Banská Bystrica pripravuje projekt vybudovania simulačného centra, ktoré by napomáhalo zvyšovať bezpečnosť pacientov pri poskytovaní zdravotnej starostlivosti.“ uviedol medicínsky riaditeľ Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou Banská Bystrica MUDr. Miloslav Hanula, PhD.

 

... viac
 
Stránka 5 z 16 << < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 > >>

Mapa portálu | Verzia pre tlač | © 2008 - 2021 Detská fakultná nemocnica s poliklinikou | Powered by mojoPortal | HTML 5 | CSS | Klub