Fair Sourcing Awards

23.11.2015

4. novembra 2015 prevzala v Ostrave naša pani riaditeľka ocenenie  za 3. miesto v medzinárodnej eSourcingovej súťaži Fair Sourcing Awards 2015 v kategórii Trend.

... viac

Významného životného jubilea sa dožíva prof. MUDr. Svetozár Dluholucký, CSc.

20.11.2015

Prof. MUDr. Svetozár Dluholucký, CSc. je významnou osobnosťou profesionálneho aj spoločenského života, neoddeliteľnou súčasťou Skríningového centra novorodencov Slovenskej republiky a Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou Banská Bystrica.

... viac

Chránime svojich pacientov. Očkujeme sa proti chrípke.

12.11.2015

Detská fakultná nemocnica s poliklinikou Banská Bystrica

sa pripája k iniciatíve zdravotníckych zariadení v Košiciach a podporuje projekt na ochranu pacientov proti chrípke pod názvom

"Chránime svojich pacientov. Očkujeme sa proti chrípke."

... viac

LIDL daroval našej nemocnici unikátny život zachraňujúci prístroj

09.11.2015

V našej nemocnici vznikne vďaka daru od spoločnosti Lidl prvé centrum mimotelovej oxygenácie pre detských pacientov na Slovensku. Úmrtnosť pacientov bola po vyčerpaní štandardných postupov a bez využitia špecializovanej liečby 99%. Úspešnosť terapie akútneho zlyhania pľúc prostredníctvom prístroja CARDIOHELP je až 85%.

Mobilné EKG

26.10.2015

Na II. Detskú kliniku pribudlo v koncom septembra mobilné EKG. Prostredníctvom občianskeho združenia Klub priateľov Detskej nemocnice v Banskej Bystrici získala nemocnica tento praktický prístroj.

Inkubátory od spoločnosti LIDL

09.07.2015

Zástupcovia našej nemocnice prevzali 08.07.2015 od spoločnosti LIDL tri inkubátory (2 inkubátory a 1 výhrevné lôžko). LIDL venoval nemocnici život zachraňujúce prístroje v rámci projektu „Rozprávky, ktoré potešia všetky deti“. S podporou zákazníkov spomenutého reťazca sa takýmto spôsobom podarilo podporiť štrnásť detských nemocníc z desiatich slovenských miest.

Dar z Plesu v opere

20.05.2015

Vďaka dobročinným príspevkom hostí tohtoročného jubilejného 15. Plesu v opere sme prostredníctvom Klubu priateľov Detskej nemocnice v Banskej Bystrici na II. Kliniku pediatrickej anestéziológie a intenzívnej medicíny SZU zakúpili nový pľúcny ventilátor, investovali sme do vylepšenia podobného prístroja, ktorý sa už na klinike nachádza a zakúpili sme tiež polohovateľné rehabilitačné kreslo.

... viac

Slávnostná konferencia pri príležitosti 10. výročia zriadenia DFNsP B. Bystrica a 30. výročia vzniku SCN SR

15.05.2015

V decembri 2014 uplynulo 10 rokov od zriadenia DFNsP BB a v januári 2015 to bolo 30 rokov od vzniku novorodeneckého skríningu na Slovensku. Pri príležitosti týchto dvoch významných jubileí zorganizovalo vedenie DFNsP BB a SCN SR Slávnostnú konferenciu.

Stránka 6 z 8 << < 1 2 3 4 5 6 7 8 > >>