Sme najlepšou detskou nemocnicou za rok 2018 

Hodnotenie nemocníc poistencami ZP Dôvera
11.03.2019

"Je pre mňa obrovským potešením, že naša nemocnica obsadila skvelé 3. miesto v silnej konkurencii univerzitných a fakultných nemocníc. Zároveň sme jednoznačne najlepšou nemocnicou spomedzi detských nemocníc. Naše zdravotnícke zariadenie sa opakovane umiestňuje na popredných priečkach tohto rebríčka. Je to dôkazom kvalitne vykonávanej a zodpovednej práce, uistením, že smer, ktorým sme sa vybrali je správny."

 

... viac
 

Zachránili sme 9-ročného chlapca 

28.02.2019

Na naše pracovisko II. Kliniky pediatrickej anestéziológie a intenzívnej medicíny (II. KPAIM) preložili z bratislavskej nemocnice 9 ročného chlapca chorého na chrípku so závažným respiračným zlyhaním vyvolaným vírusom chrípky v priamom ohrození života.

 

 

 

 

 

 

 

... viac
 

Medzinárodný deň zriedkavých chorôb 

28.02.2019

Posledný februárový deň, si pripomíname Medzinárodný deň zriedkavých chorôb. Za 12 rokov sa rozrástol vo veľkú medzinárodnú kampaň, vďaka ktorej sa lepšie žije pacientom, lepšie spolupracuje lekárom z celého sveta, a pri mnohých diagnózach už existuje správna diagnostika a liečba.

... viac
 

Zakladatelia detskej onkológie na Slovensku boli ocenení medzinárodnou cenou 

15.02.2019

15. februára si pripomíname Medzinárodný deň detskej rakoviny. Pri tejto príležitosti odovzdala Ruth Ladenstein z Európskej spoločnosti pediatrickej onkológie (SIOPE) medzinárodné ocenenie zakladateľom detskej onkológie na Slovensku. Detská onkológia sa na Slovensku začala rozvíjať pred 35 rokmi v Banskej Bystrici. Dnes sú pracoviská detské onkológie okrem Banskej Bystrice aj v Bratislave a v Košiciach. Ročne spolu diagnostikujú vyše 200 prípadov onkologických ochorení u detí od 0 do 19 rokov. Úspešnosť liečby na Slovensku je viac ako 80%. V počte vyliečených pacientov dosahuje úroveň vyspelých západoeurópskych krajín.

 

... viac
 

Inhalátor od Rotary club Banská Bystrica 

31.01.2019

Inhalátor "Pari Boy SX" v hodnote 238 € nám priniesla prezidentka Rotary club Banská Bystrica pani Beáta Očenášová, člen Rotary a náš bývalý kolega MUDr. Ivan Belan a náš olympionik Matej Tóth. Inhalátor bude slúžiť všetkým hospitalizovaným deťom podľa potreby. Zatiaľ je umiestnený na II. Detskej klinike. Bonusom k tomuto daru bola aj kniha ODCHÝLKA, ktorú nám tu Matej nechal. Bude "kolovať" po nemocnici a s istotou vieme povedať, že tu nájde veľa čitateľov. Bude nám inšpiráciou v zložitých situáciách.

 

... viac
 

Strom vianočných prianí 

21.12.2018

S touto myšlienkou prišla vedúca divízie obchodu a marketingu žiarskej spoločnosti K-SYSTEM, spol. s r. o. už vlani. V adventnom období organizujú v K-SYSTEM Vianočný jarmok, na ktorom si zamestnanci sami predávajú vlastnoručne vyrobené výrobky, sladké dobroty a iné drobnosti za symbolickú cenu. K takto vyzbieraným peniazom pridá vedenie spoločnosti rovnakú časť. Všetci účastníci dostávajú zadarmo kapustnicu a vianočný punč.

 

... viac
 

Nácvik postupov pri podozrení na vysoko nebezpečnú nákazu 

20.12.2018

Dňa 13.12.2018 sa v našej nemocnici uskutočnil praktický nácvik postupov pri vyšetrení osoby s podozrením na vysoko nebezpečnú nákazu (VNN). Pod týmto pojmom rozumieme ochorenia ako Ebola, Mers, Zika, či iné vysoko infekčné ochorenia. Ich klinické príznaky môžu byť identické s prejavmi chrípky (horúčka, bolesť hlavy, ...). Inkubačná doba je približne 2 - 21 dní.

 

... viac
 
Stránka 7 z 16 << < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 > >>

Mapa portálu | Verzia pre tlač | © 2008 - 2021 Detská fakultná nemocnica s poliklinikou | Powered by mojoPortal | HTML 5 | CSS | Klub