Inkubátor od Ronald McDonald House Charities

18.03.2016

Nezisková organizácia Ronald McDonald House Charities (RMHC) pomáha zlepšiť a uľahčiť štart do života najmenším pacientom Kliniky pediatrickej anestéziológie a intenzívnej medicíny v Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou Banská Bystrica. Dnes darovala nemocnici životne dôležité zdravotnícke prístroje v celkovej hodnote 19 647 eur. Nový inkubátor s monitorom a príslušenstvom pomôže zachrániť životy čerstvo narodených detí. 

Podpora detských oddelení slovenských nemocníc je podľa Drahomíry Jirákovej, riaditeľky neziskovej organizácie Ronald McDonald House Charities, mimoriadne dôležitá. „S Detskou fakultnou nemocnicou s poliklinikou Banská Bystrica sme spolupracovali už aj po minulé roky a podporili ju čiastkou takmer 10 tisíc eur určenou na renováciu nadštandardných detských izieb,“ hovorí Drahomíra Jiráková. A dodáva: „Sme naozaj veľmi radi, že z prostriedkov získaných od spoločnosti McDonald´s a jej zákazníkov, môžeme túto nemocnicu podporiť opäť, tentokrát príspevkom na nákup prístrojov zachraňujúcich tých najbezbrannejších pacientov – práve  narodených detí.“  Čiastka 19 647 eur išla na kúpu inkubátora a monitoru s príslušenstvom na Kliniku pediatrickej anestéziológie a intenzívnej medicíny v Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou Banská Bystrica.

Ronald McDonald House Charities je nezisková organizácia, ktorú celosvetovo v roku 1974 založila spoločnosť McDonald´s. Dnes pôsobí v 57 krajinách sveta. Na Slovensku vznikla pred viac ako desiatimi rokmi, v roku 2003. RMHC sa orientuje najmä na pomoc chorým deťom a rodinám. Príjmy RMHC tvoria hlavne verejné zbierky do kasičiek v reštauráciách McDonald´s, predaj symbolických ručičiek počas McHappy Day, príjem z 2%, ale aj príspevky priamo od spoločnosti McDonald´s a rôznych darcov. 

        


Mapa portálu | Verzia pre tlač | © 2008 - 2021 Detská fakultná nemocnica s poliklinikou | Powered by mojoPortal | HTML 5 | CSS | Klub