Modernizácia nemocnice - poklepali sme základný kameň 

02.07.2019

Poklepaním základného kameňa sa dnes oficiálne začala rekonštrukcia našej nemocnice. V rámci Integrovaného regionálneho operačného programu a prioritnej osi „Ľahší prístup k efektívnym a kvalitnejším verejným službám“ sa začnú napĺňať investičné ciele projektu Modernizácia Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou v Banskej Bystrici. Slávnostného aktu sa okrem štatutárov nemocnice zúčastnila ministerka zdravotníctva SR Andrea Kalavská, primátor Banskej Bystrice Ján Nosko a ďalší významní hostia.

... viac
 

Simulácie kritických situácií na operačnej sále 

Banskobystrické dni anestézie 2019, part II.
14.06.2019

 „Toto podujatie je svojim obsahom a rozsahom jediným a jedinečným edukačným projektom na Slovensku napriek tomu, že simulačný spôsob výučby je už v zahraničí štandardom. Preto aj Detská fakultná nemocnica s poliklinikou Banská Bystrica v spolupráci s Fakultnou nemocnicou F.D. Roosevelta Banská Bystrica pripravuje projekt vybudovania simulačného centra, ktoré by napomáhalo zvyšovať bezpečnosť pacientov pri poskytovaní zdravotnej starostlivosti.“ uviedol medicínsky riaditeľ Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou Banská Bystrica MUDr. Miloslav Hanula, PhD.

 

... viac
 

Infúzna technika pre detských pacientov 

Grantový projekt s finančnou podporou BBSK
28.05.2019

Vďaka finančnej dotácii BBSK vo výške 3 000 eur bolo možné zakúpiť 3 kusy lineárnych dávkovačov Perfusor Compact Plus. Uvedené perfúzory sú spoľahlivé, presné, zlepšujú kvalitu a bezpečnosť podávania parenterálnych liečiv detským pacientom. V podmienkach DFNsP BB je ich potreba denno-denná, využívajú sa tak na lôžkových oddeleniach, ako aj pri ambulantnom podávaním niektorých špecifických liekov. 

 

... viac
 

Poďakuj sestre 

15.05.2019

Poďakovať sa nielen sestrám, ale i ďalšiemu zdravotníckemu personálu v nemocniciach a rôznych zariadeniach môže verejnosť aj v tomto roku. V marci odštartoval piaty ročník projektu POĎAKUJ SESTRE. Záštitu nad ním prevzalo Ministerstvo zdravotníctva SR.

... viac
 

Pilotný projekt kanisterapie v podmienkach DFNsP BB 

03.05.2019

Od apríla 2019 majú naši onkologickí pacienti ako prví na Slovensku možnosť absolvovať terapiu za účasti špeciálne vycvičených psov. Ide o pilotný a jedinečný projekt v slovenských podmienkach. Jeho ambíciou je umožniť tento typ terapie aj na ostatných detských lôžkových oddeleniach na Slovensku.      

... viac
 

MUDr. Marcela Šoltýsová o psychickom zdraví detí 

29.04.2019

"Je dôležité naučiť sa už v detstve rozpoznávať emócie, porozumieť im a zvládnuť ich"

Celý článok MUDr. Šoltýsovej nájdete TU

 

... viac
 

Liečba pacienta s raritným ochorením - tlačová správa 

26.04.2019

V Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou Banská Bystrica je podávaná raritná liečba – liečia prvého pacienta na Slovensku s mimoriadne vzácnym ochorením Neuronálna ceroidná lipofuscinóza typ 2 (CLN2). Výskyt tohto ochorenia je 1 prípad na 200 tis. živonarodených detí celosvetovo (na Slovensku je očakávaný výskyt 1 pacienta za 3-4 roky). Uvedená liečba zabráni ďalšej veľmi rýchlej progresii ochorenia a stabilizuje zdravotný stav pacienta. Vzhľadom na fakt, že liek nie je uvedený v Zozname kategorizovaných liekov by liečbu nebolo možné aplikovať bez ochoty VšZP k úhrade tejto mimoriadne finančne náročnej liečby.

... viac
 

Nové lôžka - komplexná obnova 

18.04.2019

Pred pár dňami bolo do Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou Banská Bystrica privezených 78 nových lôžok. Ide o jeden z krokov Ministerstva zdravotníctva SR, ktorými sa snaží o zlepšovanie podmienok v slovenskom zdravotníctve. Je to de facto prvý krát, kedy MZ SR centrálne zastrešilo komplexnú obnovu štátnych nemocníc v tak veľkom rozsahu. Vo viacerých nemocniciach, vrátane tej našej) ide o masívnu obnovu lôžok po mnohých rokoch

... viac
 
Stránka 7 z 17 << < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 > >>

Mapa portálu | Verzia pre tlač | © 2008 - 2021 Detská fakultná nemocnica s poliklinikou | Powered by mojoPortal | HTML 5 | CSS | Klub