Nová riaditeľka nemocnice

Vytvorené: 16.03.2015, Aktualizované: 20.12.2021, Autor: Milan Kašiak

Minister zdravotníctva Viliam Čislák, s účinnosťou od 12. decembra 2014, vymenoval do funkcie riaditeľa - štatutárneho orgánu Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou Banská Bystrica Ing. Mariannu Hoghovú.
"Pani Ing. Hoghovej odovzdávam nemocnicu s plnou dôverou. Bola pri všetkých akciách v jej histórii. Je to človek, ktorý má k DFNsP by som povedal až intímny vzťah. Odchádzam spokojný s tým, že nemocnica bude v dobrých rukách." Týmito slovami uviedol do novej funkcie svoju následkyňu MUDr. Ján Nosko pri rozlúčke so zamestnancami v pondelok 8.12.2014.

Nová pani riaditeľka k svojej funckii povedala:
"Je to veľmi náročný post. Ale bola a som v štatutárnych orgánoch nemocnice za posledných sedem rokov, uvedomujem si, aké sú moje povinnosti. Budem sa snažiť pokračovať v trende, ktorý nastúpili moji predchodcovia aj s pánom Noskom, aby tu bola zabezpečená kvalitná zdravotná a ošetrovateľská starostlivosť. Samozrejme je dôležité, aby to bolo korunované dobrými ekonomickými výsledkami."