Pani prezidentka na KPOH

Vytvorené: 14.10.2022, Aktualizované: 18.07.2023, Autor: Jana Petríková
Fotogaléria

Vo štvrtok 13. októbra 2022 navštívila pani prezidentka Zuzana Čaputová našu Kliniku pediatrickej onkológie a hematológie SZU (KPOH).

Návšteva sa niesla v duchu vzájomnej pomoci a spolupatričnosti. Pani prezidentka ocenila profesionalitu, nasadenie a obetavosť našich zamestnancov, ako aj vysokú kvalitu poskytovanej zdravotnej starostlivosti v tomto odbore, ktorá dosahuje svetovú úroveň.

Počas návštevy sa stretla s lekármi aj sestrami, porozprávali sa o úspechoch ich práce, ale aj o peripetiách, s ktorými sa stretávajú a výzvach, ktorým takmer denne čelia.

Najväčšej pozornosti pani prezidentky sa však tešili naši pacienti, s ktorými sa stretla v priestoroch novozrekonštruovanej herne. Deti sa nemohli dočkať darčekov, ktoré pani prezidentka priniesla, ako aj odovzdania vlastnoručne vyrobených voňavých mydielok.

Pani prezidentku tu privítali aj členovia a dobrovoľníci Svetielka nádeje – občianskeho združenia – centra pomoci detskej onkológie, bez ktorého si činnosť KPOH ani nedokážeme predstaviť. Práve toto je bod dokonalého prepojenia spolupráce medzi nemocnicou, pacientom a organizáciou, ktorá zabezpečuje množstvo materiálnej aj nemateriálnej pomoci, tak potrebnej pre zvládnutie náročného obdobia onkologickej liečby.

Správne nastavená liečba je začiatkom na dlhej ceste k zdraviu. Počas tejto cesty dokáže Detská nemocnica práve vďaka Svetielku nádeje dopriať svojim onkologickým pacientom nadštandardnú starostlivosť. Či už hovoríme o herni plne vybavenej hračkami pre deti všetkých vekových kategórií a záujmov, alebo o dobrovoľníkoch, ktorí denne trávia s deťmi čas pri tvorivých dielňach a iných voľnočasových aktivitách, alebo hovoríme o psychologickej podpore pacientov aj ich rodinných príslušníkov, vďaka prítomnosti psychologičky a liečebnej pedagogičky, o prevádzke detského mobilného hospicu, alebo spoluúčasti na rekonštrukcii kliniky. V neposlednom rade ide o materiálnu pomoc nemocnici a rodinám, zabezpečenie liekov, stretnutí rodín s rovnakým osudom, ale aj o výživové poradenstvo nutričnej terapeutky.

Partnerstvo "svetielka" s nemocnicou bola nosná téma návštevy pani prezidentky. Tu u nás aj podľa jej slov prebieha nadštandardne a príkladne.

Ďakujeme za návštevu, za slová uznania aj povzbudenia. Ďakujeme, pani prezidentka!

Fotogaléria