Policajti na chirurgii

Vytvorené: 16.03.2015, Aktualizované: 20.12.2021, Autor: Milan Kasiak

Policajti zo špeciálnej zásahovej jednotky v Banskej Bystrici zavítali na Kliniku detskej chirurgie DFNsP BB. Nie, neprišli zasahovať J Prišli potešiť a obdarovať. V predvianočnom čase sa rozhodli urobiť radosť deťom, ktoré sú nútené tráviť dni v nemocnici. A vďaka týmto „ostrým“ chlapom a ich šarmantným kolegyniam to budú mať naše deti o niečo príjemnejšie. „Kukláči“ totiž doniesli 3 novučké televízory a darovali ich oddeleniu detskej chirurgie. Za účasti detí aj personálu z oddelenia ich prevzal pán primár MUDr. Ján Novotný. Deťom sa tento deň odrátal o to viac, že si mohli vyskúšať niektoré súčasti odevu a vybavenia takto špecializovaných policajtov. Nakoniec sme mali možnosť sledovať skutočnú akciu – zásah pri dolapení páchateľa a jeho položenie na lopatky za pomoci prvkov bojového umenia. Prítomní chlapci (alebo aj dievčatá?) si domov odnášajú určite výnimočný zážitok z takéhoto zásahu. A nielen to. Páni policajti rozdali deťom aj drobné darčeky vo forme reflexných pások, šnúrok na kľúče, či mobilné telefóny, ale aj farbičky a nálepky.

My sa im chceme poďakovať – za dary ale aj nevšedné chvíle, ktoré sme v toto popoludnie vďaka nim tu u nás v nemocnici zažili. ĎAKUJEME!