(iba počas ordinačných hodín
Detská pohotovosť: 048 / 3265 701
Urgentný príjem: 048 / 3265 555

Príjem pacienta na II. Detskú kliniku SZU

Príjem pacienta na II. Detskú kliniku SZU

Príjem pacienta na II. Detskú kliniku SZU

Vytvorené: 27.09.2022, Aktualizované: 27.09.2022, Autor: Jana Petríková

Plánovaný príjem pacienta na hospitalizáciu na II. Detskú kliniku SZU, resp. preklad pacienta z iného zdravotníckeho zariadenia


K PRÍJMU NA HOSPITALIZÁCIU POTREBUJETE:

  • občiansky preukaz zákonného zástupcu,
  • preukaz poistenca dieťaťa,
  • odporúčanie obvodného pediatra s predbežnou správou, prípadne zdravotný záznam a výsledky predoperačného vyšetrenia,
  • lieky, príp. zdravotnícke pomôcky, ktoré dieťa pravidelne užíva aj doma,
  • hygienické potreby (aj uterák, osušku) pre seba a dieťa,
  • príbor a pohár / hrnček, utierku na riad,
  • pyžamo, župan, náhradné oblečenie pre dieťa a domácu obuv,
  • pohodlné oblečenie a prezuvky pre vás,
  • obľúbenú hračku.

Odporúčame, aby ste si do nemocnice nebrali veľký finančný obnos ani cenné veci. Za tieto predmety personál nemocnice nezodpovedá.


UBYTOVANIE

Lôžkové oddelenie II. Detskej kliniky (tzv. pediatrie) je kompletne zrekonštruované. Nachádza sa na 3. poschodí. K dispozícii sú izby, na ktorých je možné ubytovať sprevádzajúcu osobu spoločne s dieťaťom. Súčasťou izieb je kúpeľňa (umývadlo, sprcha, WC), úložné priestory, stoličky / kreslá na sedenie. V izbách dojčiat je navyše vybavenie potrebné k starostlivosti o bábätká - prebaľovací pult a vanička. Samozrejmosťou je posteľná bielizeň.  Tiež je tu vyčlenený priestor na hranie - herňa so stavebnicami, knižkami, hračkami.


 STRAVOVANIE

Súčasťou oddelenia je priestor na stravovanie pacientov a ich sprevádzajúcich osôb (jedálenské stoly a stoličky), kuchynka s chladničkou, mikrovlnkou a rýchlovarnou kanvicou.

Strava sa podáva 3 x denne. Doba podávania stravy dojčatám a batoľatám je riešená individuálne podľa veku a potrieb dieťaťa. V prípade umelej výživy / príkrmov dojčiat a menších batoliat si vyhradzujeme právo výberu a prípravy stravy. K dispozícii sú polievky, kaše, náhrady mlieka, ovocné pyré, ... Je v záujme vás rodičov, aby ste porušovaním diétnych predpisov a podávaním nevhodných jedál nenarušili priebeh liečby. Pokiaľ si nebudete istí, poraďte sa so službukonajúcou sestrou alebo lekárom o vhodných potravinách.

Strava pre sprevádzajúce osoby

Stravu je možné objednať priamo v nemocnici pri príjme (informujte prosím sestru, ktorá rieši vaše prijímacie dokumenty). K dispozícii sú aj niektoré diéty, napr. bezlepková. Cena za celodennú stravu je 11,16 € (bližšie informácie k poplatkom za stravu a ubytovanie). Po ukončení hospitalizácie je potrebné sumu za počet dní hospitalizácie uhradiť v pokladni (v hotovosti alebo kartou). Tiež je však možné si doniesť vlastnú stravu a využiť kuchynku na oddelení k jej ohriatiu. Klasická príprava pokrmov - varenie, pečenie, ... nie je možná. 


DENNÝ REŽIM ODDELENIA

06:00 – 07:00

vstávanie (podávanie liekov, meranie vitálnych funkcií, odbery)

07:00 – 08:00

raňajky

08:00 – 10:00

vizita ošetrujúceho lekára

10:00 – 10:30

desiata

10:00 – 11:00

veľká vizita (pondelok, streda, piatok)

12:00 – 13:30

obed

15:00 – 15:30

olovrant

17:00 – 18:00

večera

20:00 – 06:00

nočný kľud

21:30 – 06:00

nočný kľud veľké deti

V čase medzi 08:00 a 15:00 hod. prebiehajú ordinované konziliárne vyšetrenia detí.

 
Deti počas dňa navštevujú školu a klub detí a sú zamestnávané rôznymi aktivitami organizovanými Základnou školou pri DFNsP BB.