(iba počas ordinačných hodín
Detská pohotovosť: 048 / 472 65 99
Urgentný príjem: 048 / 472 65 98

Príjem pacienta na Kliniku detskej chirurgie SZU

Príjem pacienta na Kliniku detskej chirurgie SZU

Príjem pacienta na Kliniku detskej chirurgie SZU

Vytvorené: 27.09.2022, Aktualizované: 27.09.2022, Autor: Jana Petríková

Plánovaný príjem pacienta na hospitalizáciu na Kliniku detskej chirurgie SZU

 • je realizovaný prostredníctvom špecializovaných ambulancií KDCH (ortopedická amb., ORL amb., očná amb., urologická amb., gynekologická amb., ambulancia plastickej chirurgie, neurochirurgická amb.)
 • brožúrka "Aby sme hospitalizáciu zvládali v pohode"

K PRÍJMU NA HOSPITALIZÁCIU POTREBUJETE:

 • občiansky preukaz zákonného zástupcu,
 • preukaz poistenca dieťaťa,
 • odporúčanie obvodného pediatra s predbežnou správou, prípadne zdravotný záznam a výsledky predoperačného vyšetrenia,
 • lieky, príp. zdravotnícke pomôcky, ktoré dieťa pravidelne užíva aj doma,
 • hygienické potreby (aj uterák, osušku) pre seba a dieťa,
 • príbor a pohár / hrnček, utierku na riad,
 • pyžamo, župan, náhradné oblečenie pre dieťa a domácu obuv,
 • pohodlné oblečenie a prezuvky pre vás,
 • obľúbenú hračku.

Odporúčame, aby ste si do nemocnice nebrali veľký finančný obnos ani cenné veci. Za tieto predmety personál nemocnice nezodpovedá.


UBYTOVANIE

Lôžkové oddelenie Kliniky detskej chirurgie aktuálne prechádza kompletnou rekonštrukciou. Hospitalizovaní budete v náhradných - dočasných priestoroch na 1. poschodí. K dispozícii sú izby, na ktorých je možné ubytovať sprevádzajúcu osobu spoločne s dieťaťom len v prípade, že to kapacitné možnosti dovoľujú. V opačnom prípade je sprevádzajúca osoba umiestnená v izbe pre SO na 1. poschodí. Rodič / sprevádzajúca osoba dostane od personálu oddelenia informácie ohľadom denného režimu, na základe ktorých je im umožnený vstup na oddelenie k dieťaťu.

Súčasťou dočasného lôžkového oddelenia je spoločná kúpeľňa (umývadlo, sprcha) a samostatné WC. Samozrejmosťou je posteľná bielizeň. 

Samostatná izba pre SO na 1. posch. je vybavená stroho - postele, stoličky, stôl. Kúpeľňa so sprchou a WC je k dispozícii priamo na oddelení.


 STRAVOVANIE

Súčasťou dočasného oddelenia je malý priestor na stravovanie pacientov a ich sprevádzajúcich osôb (jedálenské stoly a stoličky), kuchynka s chladničkou, mikrovlnkou a rýchlovarnou kanvicou.

Strava sa podáva 3 x denne. Doba podávania stravy dojčatám a batoľatám je riešená individuálne podľa veku a potrieb dieťaťa. V prípade umelej výživy / príkrmov dojčiat a menších batoliat si vyhradzujeme právo výberu a prípravy stravy. K dispozícii sú polievky, kaše, náhrady mlieka, ovocné pyré, ... Je v záujme vás rodičov, aby ste porušovaním diétnych predpisov a podávaním nevhodných jedál nenarušili priebeh liečby. Pokiaľ si nebudete istí, poraďte sa so službukonajúcou sestrou alebo lekárom o vhodných potravinách.

Strava pre sprevádzajúce osoby

Stravu je možné objednať priamo v nemocnici pri príjme (informujte prosím sestru, ktorá rieši vaše prijímacie dokumenty). K dispozícii sú aj niektoré diéty, napr. bezlepková. Cena za celodennú stravu je 11,16 € (bližšie informácie k poplatkom za stravu a ubytovanie). Po ukončení hospitalizácie je potrebné sumu za počet dní hospitalizácie uhradiť v pokladni (v hotovosti alebo kartou). Tiež je však možné si doniesť vlastnú stravu a využiť kuchynku na oddelení k jej ohriatiu. Klasická príprava pokrmov - varenie, pečenie, ... nie je možná. 


DENNÝ REŽIM ODDELENIA

06:00 – 07:00

vstávanie (podávanie liekov, meranie vitálnych funkcií, odbery)

07:00 – 07:30

raňajky

07:30 – 07:45

ranná vizita

10:00 – 10:30

desiata

12:00 – 13:30

obed

13:30 – 14:00

poobedná vizita (v závislosti od ukončenia operačného programu)

15:00 – 15:30

olovrant

17:00 – 18:00

večera

20:00 – 06:00

nočný kľud

21:30 – 06:00

nočný kľud veľké deti

V čase medzi 08:00 a 15:00 hod. prebiehajú ordinované konziliárne vyšetrenia detí.

 
Deti počas dňa navštevujú školu a klub detí a sú zamestnávané rôznymi aktivitami organizovanými Základnou školou pri DFNsP BB.