Príjem pacienta na Kliniku pediatrickej onkológie a hematológie SZU

Vytvorené: 27.09.2022, Aktualizované: 27.09.2022, Autor: Jana Petríková

Plánovaný príjem pacienta na hospitalizáciu na Kliniku pediatrickej onkológie a hematológie SZU

K PRÍJMU NA HOSPITALIZÁCIU POTREBUJETE:

• občiansky preukaz zákonného zástupcu,
  • preukaz poistenca dieťaťa,
  • odporúčanie obvodného pediatra s predbežnou správou, prípadne zdravotný záznam a výsledky predoperačného vyšetrenia,
  • lieky, príp. zdravotnícke pomôcky, ktoré dieťa pravidelne užíva aj doma,
  • hygienické potreby (aj uterák, osušku) pre seba a dieťa,
  • príbor a pohár / hrnček, utierku na riad,
  • pyžamo, župan, náhradné oblečenie pre dieťa a domácu obuv,
  • pohodlné oblečenie a prezuvky pre vás,
  • obľúbenú hračku.

Odporúčame, aby ste si do nemocnice nebrali veľký finančný obnos ani cenné veci. Za tieto predmety personál nemocnice nezodpovedá.

UBYTOVANIE

Lôžkové oddelenie Kliniky pediatrickej onkológie a hematológie SZU je kompletne zrekonštruované. Nachádza sa na 2. poschodí. K dispozícii sú izby, na ktorých je možné ubytovať sprevádzajúcu osobu spoločne s dieťaťom. Súčasťou izieb je kúpeľňa (umývadlo, sprcha, WC), úložné priestory, stoličky / kreslá na sedenie. Samozrejmosťou je posteľná bielizeň.  Tiež je tu vyčlenený priestor na hranie - herňa so stavebnicami, knižkami, hračkami.

STRAVOVANIE

Súčasťou oddelenia je priestor na stravovanie pacientov a ich sprevádzajúcich osôb (jedálenské stoly a stoličky), kuchynka s chladničkou, mikrovlnkou a rýchlovarnou kanvicou.

Strava sa podáva 3 x denne. Doba podávania stravy dojčatám a batoľatám je riešená individuálne podľa veku a potrieb dieťaťa. V prípade umelej výživy / príkrmov dojčiat a menších batoliat si vyhradzujeme právo výberu a prípravy stravy. K dispozícii sú polievky, kaše, náhrady mlieka, ovocné pyré, ... Je v záujme vás rodičov, aby ste porušovaním diétnych predpisov a podávaním nevhodných jedál nenarušili priebeh liečby. Pokiaľ si nebudete istí, poraďte sa so službukonajúcou sestrou alebo lekárom o vhodných potravinách.

Strava pre sprevádzajúce osoby

Stravu je možné objednať priamo v nemocnici pri príjme (informujte prosím sestru, ktorá rieši vaše prijímacie dokumenty). K dispozícii sú aj niektoré diéty, napr. bezlepková. Cena za celodennú stravu je 11,16 € (bližšie informácie k poplatkom za stravu a ubytovanie). Po ukončení hospitalizácie je potrebné sumu za počet dní hospitalizácie uhradiť v pokladni (v hotovosti alebo kartou). Tiež je však možné si doniesť vlastnú stravu a využiť kuchynku na oddelení k jej ohriatiu. Klasická príprava pokrmov - varenie, pečenie, ... nie je možná.

DENNÝ REŽIM ODDELENIA

vstávanie (podávanie liekov, meranie vitálnych funkcií, odbery)

raňajky

zákroky, chemoterapia, príjmy

desiata

obed

popoludňajší odpočinok

olovrant

večera

nočný kľud

večierka

V čase medzi 08:00 a 15:00 hod. prebiehajú ordinované konziliárne vyšetrenia detí.

Deti počas dňa navštevujú školu a klub detí a sú zamestnávané rôznymi aktivitami organizovanými Základnou školou pri DFNsP BB.