Druhá najlepšia nemocnica

Vytvorené: 12.03.2024, Aktualizované: 13.03.2024, Autor: Jana Petríková
dieta

Už po desiatykrát zverejnila zdravotná poisťovňa Dôvera výsledky svojho prieskumu spokojnosti pacientov so slovenskými nemocnicami. Tento rok vyhodnocovali takmer 9000 dotazníkov.

Sme nesmierne hrdí, že Detská nemocnica sa umiestnila ako druhá najlepšia nemocnica spomedzi všetkých univerzitných a fakultných nemocníc na Slovensku. Výsledky tohto prieskumu nás samozrejme potešili a sú pre nás všetkých obrovským zadosťučinením.

To, čo je z nášho pohľadu najväčšou devízou Detskej nemocnice, sú ľudia, ktorí tu pracujú. Oni sú Detská nemocnica, oni jej dávajú podobu a dušu. Je to náš personál, ktorý diagnostikuje, lieči a denno-denne sa stará o pacientov. Je to pomocný personál, vďaka ktorému funguje kúrenie a klíma, tečie teplá voda, je upratané a sú zabezpečené ostatné nevyhnutnosti prevádzky. Sú to administratívni zamestnanci, vďaka ktorým fungujú dodávateľsko-odberateľské vzťahy, je zabezpečené obstaranie a nákup liekov, ŠZM, iného tovaru aj služieb, funguje nám IT infraštruktúra, máme riadne vedené účtovníctvo a korektné vzťahy so ZP. Bez týchto ľudí by nebolo Detskej nemocnice. Oni zabezpečujú jej chod a robili tak aj počas posledných 4 rokov, ktoré boli kvôli rekonštrukcii nesmierne náročné, keďže niekoľkoročná prestavba bola realizovaná za plného chodu nemocnice.

Toto zrejme vnímajú aj naši pacienti a ich rodičia, veď, každá práca je hlavne o ľuďoch, ktorí ju vykonávajú. My sme Detská nemocnica, sme tu preto, aby sme liečili deti, pomáhali im zbaviť sa zdravotných problémov a vrátiť sa do bežného života. Robíme to najlepšie ako vieme, pretože všetci naši pacienti sú niečie deti ...

V neposlednom rade je naše skvelé hodnotenie zrejme aj dôkazom toho, že rekonštrukcia lôžkových oddelení , ktorú sme realizovali počas uplynulých 4 rokov, mala obrovský význam. Jedným z jej hlavných cieľov bola možnosť ubytovať sprevádzajúcu osobu na izbe spoločne s dieťaťom. A práve tento fakt hodnotili naši pacienti najvyššími známkami. Ide o tzv. hotelové služby, ktoré síce nesúvisia s úrovňou poskytovanej zdravotnej starostlivosti, ale mimoriadne ovplyvňujú pocit pacienta a jeho sprievodu počas hospitalizácie. Nám sa podarilo komplexnou rekonštrukciou dosiahnuť to, čo je v mnohých nemocniciach len vrúcnym želaním. To, čo je u nás aktuálne štandardom je v iných nemocniciach plateným nadštandardom - sprevádzajúca osoba v izbe spoločne so svojím dieťaťom, kúpeľňa a toaleta na izbe, úložné priestory, farbené grafiky na stenách, detaily ako vešiaky, taburetky, rozkladacie kreslá, separačné koše na plienky. Okrem toho máme v rámci oddelení herne, priestor na prípravu kávy / čaju, ohriatie vlastného jedla, priestory pre nemocničnú školu a jej tvorivé dielne, ... Sme naozaj radi, že naše úsilie bolo správne smerované, a že to naši pacienti takto pozitívne vnímajú.

Kompletné poradie nájdete TU.