Covid automat DFNsP BB 

13.09.2021

Vzhľadom na aktuálnu epidemickú situáciu je od 13.9.2021 platná aktualizácia Covid automatu DFNsP BB. Ide prehľadnú tabuľku, v ktorej sú uvedené všetky opatrenia, ktoré nemocnica vyžaduje - rozdelené podľa toho, či ste pacient alebo sprevádzajúca osoba alebo návšteva. Či idete na vyšetrenie alebo zákrok alebo hospitalizáciu. Prosíme všetkých, aby sa s aktualizáciou oboznámili a dodržiavali uvedené opatrenia. Kliknite prosím sem http://detskanemocnica.sk/covid19

... viac
 

OZNAM 

31.08.2021

Priestory lôžkového oddelenia II. Detskej kliniky (pediatrie) prechádzajú kompletnou rekonštrukciou, ktorej cieľom je vytvorenie priestoru umožňujúceho umiestniť dieťa na jednej izbe spoločne so sprevádzajúcou osobou. Toto nebolo s ohľadom na dispozičné riešenie pôvodných priestorov možné. Nemocnica robí všetko pre to, aby bolo poskytovanie tzv. hotelových služieb na úrovni 21. storočia a spĺňalo prirodzené nároky dnešnej doby. 

Aktuálne je dokončený prvý úsek prestavby - úsek dojčiat. V priebehu niekoľkých týždňov by mal byť dokončený aj úsek batoliat a začiatkom roku 2022 aj posledný úsek väčších detí. 

Vzhľadom na pretrvávajúce rekonštrukčné práce a akútny nedostatok priestoru nie je v súčasnosti možné na úseku batoliat a väčších detí ubytovať sprevádzajúcu osobu na 1 izbe spoločne s dieťaťom. Detí sú umiestnené na 2. poschodí, izby sprevádzajúcich osôb sú vyčlenené na 3. poschodí. V prípade, že je na lôžkovom oddelení málo pacientov a je tu priestor aj pre sprevádzajúcu osobu, môže byť táto ubytovaná spoločne s dieťaťom. Ide však skôr o výnimočné situácie a takýto typ ubytovania nie je nárokovateľný. Sprevádzajúca osoba má neobmedzený prístup k dieťaťu.

Chápeme Vaše argumenty, žiaľ v provizórnych priestoroch počas rekonštrukcie nedokážeme zabezpečiť taký komfort pre Vás a Vaše deti, aký by sme si priali. Situácia je náročná pre všetkých zúčastnených, musíme to však spoločne zvládnuť. 

Ďakujeme Vám za pochopenie a trpezlivosť. 

... viac
 

Hľadáme sestry 

22.06.2021

Hľadáme sestry do rôznych prevádzok. Pre viac informácií prosím kliknite SEM

 

... viac
 

Detský urgentný príjem 

04.06.2021

Dnes sme za účasti ministra zdravotníctva a ďalších významných hostí slávnostne otvorili prevádzku novovybudovaného Detského urgentného príjmu.

 

... viac
 

RUŠÍME TESTOVANIE PRED AMBULANTNÝM VYŠETRENÍM 

31.05.2021

S účinnosťou od 01. júna 2021 je testovanie pacientov pred ambulantnými vyšetreniami v Detskej nemocnici zrušené. Testovanie na COVID-19 absolvujú  len suspektní pacienti javiaci príznaky opísané v usmernení hlavného hygienika. V prípade pozitívneho výsledku budú ďalšej vyšetrení na COVID ambulancii.

Sprevádzajúca osoba pacienta na ambulantné vyšetrenie nepotrebuje na vstup do nemocnice negatívny výsledok testu.

Na triáži (triedenie pacientov pred vstupom do nemocnice) je potrebné vyplniť tlačivo "Čestné vyhlásenie a poučenie pacienta" a to pred každým vyšetrením. Tlačivo si môžete stiahnuť, vytlačiť a prvú časť (vaše identifikačné údaje) vyplniť už doma. Ušetríte čas pred vstupom do nemocnice. Odpovede na otázky vypĺňate s personálom triáže.

 

... viac
 

UKONČENIE PREVÁDZKY MOM 

20.05.2021
Vzhľadom na ukončenie núdzového stavu končí od 22.05.2021 pre verejnosť prevádzka MOM v Detskej nemocnici.

Pacientov Detskej nemocnice (pre potreby vyšetrení, operačných zákrokov, ...) v tomto priestore testujeme naďalej, a to v pracovné dne v čase od 07:00 - 09:00 hod.

 

... viac
 

#nemocnice proti covid-19 

19.05.2021
Počas pandémie si najťažšou skúškou prešli nemocnice a zdravotníci. Často museli siahať až na dno svojich síl. Pandémia zásadne ochromila štandardné poskytovanie zdravotnej starostlivosti a my to už viac nechceme zažiť. Chceme byť nablízku každému pacientovi a pomáhať všetkým, ktorí nás potrebujú.
Osem štátnych koncových nemocníc a dva národné ústavy sa pripojili k verejnej podpore vakcinácie proti COVID-19.
Dnes, 19. mája, zverejňuje každá zo zapojených nemocníc na svojich sociálnych sieťach video, v ktorom zamestnanci z rôznych kategórii opisujú ako pandémia zasiahla chod nemocnice a apelujú na verejnosť, aby využili možnosť dať sa proti COVID– 9 zaočkovať.
#nemocniceproticovid-19

Video si môžete pozrieť tu.

... viac
 

Povolenie návštev hospitalizovaných pacientov 

15.05.2021

Od 13.5.2021 sú povolené návštevy hospitalizovaných pacientov v súlade s Vyhláškou ÚVZ SR.

... viac
 
Stránka 1 z 17 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 > >>

Mapa portálu | Verzia pre tlač | © 2008 - 2021 Detská fakultná nemocnica s poliklinikou | Powered by mojoPortal | HTML 5 | CSS | Klub