(iba počas ordinačných hodín

Vytvorené: 30.03.2020, Aktualizované: 12.01.2023, Autor: DFNBB

Aktualizácia 10.01.2023

OPATRENIA PLATNÉ OD 10.01.2023

1. Otvorili sme vchod na prízemí (0. NP)

Vchod do budovy nemocnice na prízemí (0. NP) je od 10.01.2023 opätovne otvorený. Ide o bezbariérový vstup do nemocnice, ktorý je prístupný z parkoviska a zo zastávky MHD.
Pre pacientov je vstup voľný v pracovných dňoch v čase 07:00 - 14:00h. Mimo tento čas je pre otvorenie dverí potrebné zazvoniť na urgent - zvonček je po ľavej strane vstupných dverí.
Naďalej je možné využiť aj vchod na -1. poschodí - je potrebné použiť "bočné dvere" - vstup je cez pracovisko bývalej triáže pred budovou nemocnice.

2. RECEPCIA dočasne na prízemí (0. NP)

Pracovisko Recepcie je dočasne umiestnené na prízemí (0. NP) v priestoroch Recepcie detského urgentného príjmu. Funguje v pracovné dni v čase 06:00 - 16:00h. Pred každým vyšetrením / kontrolou je potrebné sa zaregistrovať na recepcii - odkontrolovanie vašich údajov, zaevidovanie pacienta "do čakárne" na konkrétnu ambulanciu, vydanie lístku s poradovým číslom. Bez týchto úkonov nie je možné vyšetrenie / kontrolu absolvovať!

3. Návštevy

Z dôvodu zhoršujúcej sa situácie v súvislosti s respiračnými ochoreniami je od 21.12.2022 zakázané prijímať návštevy hospitalizovaných pacientov na všetkých klinikách DFNsP BB až do odvolania.
Zároveň je zakázané prijímať sprevádzajúce osoby na denné pobyty k hospitalizovaným pacientom.

4. Vstup do nemocnice nie je podmienený očkovaním ani testovaním

Uvedené platí pre všetky osoby vstupujúce do priestorov Detskej nemocnice.

5. Povinnosť nosiť respirátor FFP2

Pre vstup a pohyb v priestoroch Detskej nemocnice je povinné prekrytie horných dýchacích ciest respirátorom FFP2. Uvedené neplatí pre deti do 6 rokov a výnimky uvedené vo Vyhláške hlavného hygienika.

6. Ruší sa povinnosť testovať všetkých pacientov pred ambulantným vyšetrením

V prípade potreby má každá ambulancia možnosť v rámci diferenciálnej diagnostiky otestovať Ag testom pacienta s klinickými príznakmi respiračného syndrómu. Uvedené platí aj pre pacientov prichádzajúcich na ambulantné podávanie liekov, 1-dňové hospitalizácie, hemodialýzu, ambulantné zákroky v celkovej anestézii, ...

7. Ruší sa povinnosť testovať všetkých pacientov a sprevádzajúce osoby pred plánovanými aj akútnymi hospitalizáciami

Testovaní budú iba symptomatickí pacienti s klinickými príznakmi respiračného syndrómu. Pacient bude otestovaný Ag testom a následne PCR testom.

Aktualizácia 18.05.2021

OČKOVANIE PROTI COVID-19? JEDNOZNAČNE ÁNO!

Počas prvej vlny pandémie a rovnako v úvode druhej vlny sme všetci volali po účinnom lieku proti COVID-19. S nádejou sme sa upínali na vedcov a čakali kedy príde ten zlomový bod a my budeme mať nástroj, ktorým dokážeme pandémiu zvládnuť.

Dočkali sme sa. Vakcína je tu, je dostupná, je tu pre nás všetkých.

COVID-19 zatiaľ nevieme poraziť, môžeme ho však dostať pod kontrolu. A vakcína je nástroj, ktorý nám to umožní.

Niekoľko našich zamestnancov sa postavilo pred kameru aby sa s Vami podelili o svoje dôvody prečo sa dali zaočkovať.

Aktualizácia 23.02.2021

VŠETKO, ČO POTREBUJETE VEDIEŤ O OČKOVANÍ PROTI COVID-19

Všetky informácie o očkovaní na jednom mieste www.slovenskoproticovidu.sk

COVID-19 - OCHORENIE, KTORÉ ZASIAHLO CELÝ SVET

V súvislosti s pandémiou koronavírusu a ochorenia COVID-19, ktoré spôsobuje, je situácia v posledných týždňoch vážna nielen na Slovensku. Život všetkých z nás sa zmenil a otočil na ruby. Čelíme situácii, na ktorú sme neboli pripravení, ktorú si väčšina z nás nevedela predstaviť ešte donedávna. My sme presvedčení, že len spoločným úsilím dosiahneme zlepšenie a zvládneme hrozbu.

V tejto časti našich web-stránok vám budeme prinášať návody, usmernenia, rady, postupy, ... ktoré vám môžu v mnohých smeroch pomôcť zvládnuť túto náročnú situáciu.

Čo robiť ak ste chorí

Čo robiť ak máte podozrenie na COVID-19

Ako pomôcť sebe aj druhým

Kto sú osoby s vyšším rizikom ochorenia na COVID-19