(iba počas ordinačných hodín

Aktualizácia 29.04.2022

OPATRENIA PLATNÉ OD 01.05.2022

1. Vstup do nemocnice nie je podmienený očkovaním ani testovaním

Uvedené platí pre všetky osoby vstupujúce do priestorov Detskej nemocnice.

2. Povinnosť nosiť respirátor FFP2

Pre vstup a pohyb v priestoroch Detskej nemocnice je povinné prekrytie horných dýchacích ciest respirátorom FFP2. Uvedené neplatí pre deti do 6 rokov a výnimky uvedené vo Vyhláške hlavného hygienika.

3. Ruší sa činnosť triáže

Pracovisko triedenia pacientov je zrušené, obnovuje sa činnosť Recepcie a to denne v čase 06:00 - 18:00h v priestoroch bývalej triáže.

4. Ruší sa povinnosť vypĺňať vstupný formulár

Nie je potrebné vypĺňať Čestné vyhlásenie a poučenie pacienta.

5. Testovacie pracovisko pred nemocnicou je zrušené

Testovanie pacientov si v prípade indikácie zabezpečuje každá ambulancia / klinika. Uvedené sa týka len pacientov vykazujúcich klinické príznaky respiračného syndrómu.

6. Ruší sa povinnosť testovať všetkých pacientov pred ambulantným vyšetrením

V prípade potreby má každá ambulancia možnosť v rámci diferenciálnej diagnostiky otestovať Ag testom pacienta s klinickými príznakmi respiračného syndrómu. Uvedené platí aj pre pacientov prichádzajúcich na ambulantné podávanie liekov, 1-dňové hospitalizácie, hemodialýzu, ambulantné zákroky v celkovej anestézii, ...

7. Ruší sa povinnosť testovať všetkých pacientov a sprevádzajúce osoby pred plánovanými aj akútnymi hospitalizáciami

Testovaní budú iba symptomatickí pacienti s klinickými príznakmi respiračného syndrómu. Pacient bude otestovaný Ag testom a následne PCR testom.

8. Návštevy sú povolené

Povolené sú denné pobyty sprevádzajúcich osôb (denne 07:00 - 19:00h) ako aj návštevy hospitalizovaných pacientov. Tieto sa riadia podľa aktuálnych prevádzkových možností každej kliniky. Návštevné hodiny nájdete TU

Aktualizácia 25.04.2022

OČKOVACIE CENTRUM PRE DETI

Najbližší termín vakcinácie je 29.06.2022

Od stredy 2. februára 2022 ponúka Detská nemocnica možnosť očkovania proti COVID-19 vakcínou Comirnaty od Pfizer – BioNTech pre deti vo veku 5 až 11 rokov. Očkujeme v stredu, 1x v mesiaci (presný dátum uvidíte po prihlásení sa na www.korona.gov.sk) od 09:00 - 13:00 h. v priestoroch Všeobecnej ambulancie pre deti a dorast (obvodná ambulancia) na prízemí budovy. Očkovanie je možné len pre registrovaných pacientov (www.korona.gov.sk). Dieťa musí byť zdravé. Vstup do budovy je stále možný len prvým podzemným podlažím cez Recepciu. Na Recepcii sa prosím preukážte SMS, v ktorej je uvedený termín očkovania. S dieťaťom prichádza len 1 sprevádzajúca osoba - zákonný zástupca. Prichádzajte s časovou rezervou max 10-15 min, aby sme sa vyhli zhromažďovaniu väčšieho počtu ľudí a zamedzili zbytočnému čakaniu.

Ak máte tú možnosť, vytlačte si a vyplňte TIETO DVA FORMULÁRE, urýchlite proces administrácie pred očkovaním. Ak nie, formuláre vyplníte v čakárni.

Aktualizácia 18.05.2021

OČKOVANIE PROTI COVID-19? JEDNOZNAČNE ÁNO!

Počas prvej vlny pandémie a rovnako v úvode druhej vlny sme všetci volali po účinnom lieku proti COVID-19. S nádejou sme sa upínali na vedcov a čakali kedy príde ten zlomový bod a my budeme mať nástroj, ktorým dokážeme pandémiu zvládnuť.

Dočkali sme sa. Vakcína je tu, je dostupná, je tu pre nás všetkých.

COVID-19 zatiaľ nevieme poraziť, môžeme ho však dostať pod kontrolu. A vakcína je nástroj, ktorý nám to umožní.

Niekoľko našich zamestnancov sa postavilo pred kameru aby sa s Vami podelili o svoje dôvody prečo sa dali zaočkovať.

Aktualizácia 23.02.2021

VŠETKO, ČO POTREBUJETE VEDIEŤ O OČKOVANÍ PROTI COVID-19

Všetky informácie o očkovaní na jednom mieste www.slovenskoproticovidu.sk

COVID-19 - OCHORENIE, KTORÉ ZASIAHLO CELÝ SVET

V súvislosti s pandémiou koronavírusu a ochorenia COVID-19, ktoré spôsobuje, je situácia v posledných týždňoch vážna nielen na Slovensku. Život všetkých z nás sa zmenil a otočil na ruby. Čelíme situácii, na ktorú sme neboli pripravení, ktorú si väčšina z nás nevedela predstaviť ešte donedávna. My sme presvedčení, že len spoločným úsilím dosiahneme zlepšenie a zvládneme hrozbu.

V tejto časti našich web-stránok vám budeme prinášať návody, usmernenia, rady, postupy, ... ktoré vám môžu v mnohých smeroch pomôcť zvládnuť túto náročnú situáciu.

Čo robiť ak ste chorí

Čo robiť ak máte podozrenie na COVID-19

Ako pomôcť sebe aj druhým

Kto sú osoby s vyšším rizikom ochorenia na COVID-19