Komisie
Komisie
Etická komisia
Etická komisia je odborný poradný orgán vedenia Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou Banská Bystrica pre otázky medicínskej etiky, zdravotníckej etiky a bioetiky, ktoré vyplývajú zo zdravotnej starostlivosti a ochrany zdravia ľudí a z niektorých činností, ktoré s ňou súvisia, vrátane etických aspektov biomedicínskeho výskumu.
Komisia na prešetrenie podaní a sťažností
Komisia bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci
Komisia bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou v Banskej Bystrici bola menovaná za účelom zabezpečenia a uplatňovania záujmov zamestnancov v oblasti bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci.
Komisia pre racionálnu farmakoterapiu a liekovú politiku
Komisia pre racionálnu farmakoterapiu a liekovú politiku je stály poradný orgán riaditeľa. Bola zriadená za účelom zabezpečenia uplatňovania princípov racionálnej farmakoterapie pri poskytovaní zdravotnej starostlivosti v DFNsP BB a plnenie úloh súvisiacich s rozvojom racionálnej farmakoterapie v preventívnej a liečebnej praxi podľa Odborného usmernenia MZ SR č. 1620/97- A zo dňa 7. augusta 1997.
Transfúzna komisia
Transfúznu komisiu menuje a odvoláva riaditeľ DFNsP ako svoj poradný orgán podľa Metodického usmernenia MZ SR č. 81. zverejneného vo Vestníku MZ SR čiastka 47 – 48/2004. Jednou z hlavných úloh transfúznej komisie je uplatňovať zásady racionálnej a účelnej hemoterapie. Komisia ďalej vytvára podmienky na bezpečnú hemoterapiu, sleduje účelnosť hemoterapie a výskyt nežiadúcich transfúznych reakcií a zároveň úzko spolupracuje s Národnou transfúznou službou Slovenskej republiky.
Komisia pre paliatívnu starostlivosť
Evakuačná komisia
Bezpečnostná komisia
Bezpečnostná komisia (ďalej len „komisia“) sa zriaďuje ako poradný orgán riaditeľa Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou Banská Bystrica (ďalej len „DFNsP BB") pre oblasť informačnej a kybernetickej bezpečnosti.
Bezpečnostná komisia DFNsP BB monitoruje, rieši a podáva návrhy k oblastiam :
- informačnej bezpečnosti (dôvernosť uchovávaných, prenášaných alebo spracúvaných údajov);
- riadenie vstupov do internetu;
- používanie e-mailu, pracovných staníc, notebookov, mobilov;
- heslovej politike;
- likvidácie, zálohovanie, archivácia a prenos údajov
a to za účelom zníženia možnosti vzniku bezpečnostného incidentu.
Komisia pre nozokomiálne nákazy
Komisia pre nozokomiálne nákazy má za úlohu sledovanie výskytu nozokomiálnych nákaz s dôrazom na ich prevenciu a racionálne riešenie, sledovanie spotreby zdravotníckych pomôcok a spotreby zdravotníckych pomôcok.