(iba počas ordinačných hodín
Detská pohotovosť: 048 / 3265 701
Urgentný príjem: 048 / 3265 555

Poďakovania pacientov

Poďakovania pacientov

Poďakovania pacientov

Vytvorené: 19.11.2014, Aktualizované: 22.09.2022, Autor: DFNBB

Poďakovania pacientov:

Poďakovanie - Anetka

Vážený pán riaditeľ, 

touto cestou by som chcela prejaviť vďaku a obdiv zamestnancom Kliniky detskej chirurgie, kde bola moja dcéra Anetka hospitalizovaná (október 2021). Chcela by som vyzdvihnúť profesionálny a úžasný ľudský prístup k malej pacientke, ale aj slušnú a zrozumiteľnú komunikáciu voči mne – ako rodičovi laikovi.

Veľmi si vážim prácu všetkých Vašich zamestnancov na oddelení a chcela by som teda poďakovať všetkým - od paní upratovačiek, sanitárok, sestričiek, vychovávateliek až po pánov doktorov, konkrétnejšie sa jedná o p. MUDr. Romana Koreňa, PhD., ktorý dcéru operoval; p. doktora, ktorý nás prijímal na urgente, ktorého meno som bohužiaľ nezachytila; ošetrujúceho lekára MUDr. Mariána Homolu, ako aj MUDr. Andreja Sádovského, u ktorého sme boli na kontrole a u ktorého by som chcela vyzdvihnúť aj jeho zmysel pre humor. Nakoniec by som ešte chcela konkrétnejšie poďakovať aj jednej veľmi milej pani sestričke, ktorá nám s dcérou odovzdala diplom za statočnosť.

Pobyt v nemocnici je pre malého pacienta, ako aj pre rodiča určite náročný, ale s takýmto skvelým prístupom a ľudskosťou, pri zachovaní profesionality nezanecháva traumatickú skúsenosť, práve naopak – posilňuje dôveru v zdravotníkov resp. zdravotníctvo ako celok.

S úctou

JUDr. Jana Slivka Bedlovičová, PhD.

Poďakovanie - Michal Berta

Chcela by som sa poďakovať za veľmi veľmi dobrú starostlivosť o môjho syna Michala Bertu. Pani doktorkám aj sestričkám Lídia, Monika, Renatka, Martinka. Sú veľmi milé, starostlivé, veľmi pekne im ďakujem! Ležali sme na II. Detskej klinike. Sú tam veľmi dobrí aj sanitári aj upratovačky, klobúk dole sú naozaj výnimoční. Ďakujem!

Poďakovanie - Tiborkova rodina

Vážený pán riaditeľ,

dovoľte mi z celého srdca vyjadriť svoje úprimné poďakovanie II. Klinike pediatrickej anestéziológie a intenzívnej medicíny SZU. Majú moju obrovskú úctu a obdiv. Po celú dobu som sa stretla s maximálne ústretovým, ľudským a vysoko profesionálnym prístupom všetkých zamestnancov tohto oddelenia. Zvlášť oceňujem ich náročnú a obetavú prácu, príkladnú lekársku starostlivosť a ľudský prístup k pacientom. Bolo pre mňa úžasné vidieť, že svoju prácu berú ako poslanie. Majú tú najdôležitejšiu a zároveň najťažšiu prácu na svete - záchranu ľudských životov.

Pán riaditeľ, môžete byť oprávnene hrdý a pyšný na svojich kolegov - lekárov, sestry a všetkých zamestnancov Vašej nemocnice. Každodenne, a to aj v neľahkých situáciách, dokazujú svoju vysokú profesionalitu, maximálne podporenú úprimnou láskou k blížnemu a zdravým optimizmom. Chcela by som poďakovať aj pani doktorke MUDr. Dušane Moravčíkovej za jej úžasnú starostlivosť, ľudskosť a trpezlivosť. Vždy nám svojim milým a ľudským prístupom spríjemňovala každý deň strávený v nemocnici. Táto pani doktorka a celý tím pediatrickej anestéziológie a intenzívnej medicíny SZU majú miesto v našich srdciach a stali sa Tiborovou „druhou rodinou“.

Ďakujem Bohu, že celému tímu dával silu a múdrosť pri liečbe. Bohu som verila, že vypočuje moje modlitby a Vám som dôverovala, že svojimi znalosťami a skúsenosťami zachránite život môjho syna Tibora. Moja vďaka patrí aj všetkým sestričkám a ošetrujúcim lekárom na II. Detskej klinike SZU za ich profesionálny a milý prístup, kde sme boli neskôr preložení.         

Chcem Vám do budúcnosti zaželať veľa zdravia, mnoho pracovných úspechov, spokojných pacientov a veľa takýchto „zázrakov", akým bol náš Tibor.

 S pozdravom Tiborovi rodičia

 

Poďakovanie - Sárka Pilarčíková

Dobrý deň pán riaditeľ, 

touto cestou by som Vám chcel poďakovať a vyzdvihnúť vysokú profesionalitu, prístup a starostlivosť akou sa starali o malú pacientku Sáru Pilarčíkovú na Klinike detskej chirurgie minulý týždeň (február 2021). Pán prednosta MUDr. Roman Koreň , ale aj jeho kolegovia a sestry, ich prístup a jednanie si zaslúži veľké poďakovanie.

S pozdravom

Michal Krnáč

Poďakovanie - rodina Bejticová

Dobrý deň pán riaditeľ, dovoľte mi vyjadriť našu vďaku kolektívu II. KPAIM na čele s prednostom MUDr. Petríkom s vedúcou sestrou Mgr. Maďarovou. Je to mladý kolektív, ktorý svoju prácu vykonáva s profesionalitou, ale hlavne srdcom.

Ďakujem Bejticová

Poďakovanie - rodina Muziková

Dňa 24.8.2020 som bola s dcérou na vyšetrení na detskej ortopédii. Ordinoval tam p. doktor Pavel Janek. Touto cestou by som mu chcela odovzdať veľkú pochvalu. Pán doktor bol veľmi ochotný a milý. Dopodrobna sa venoval dcérinmu vyšetreniu, na čokoľvek som sa ho opýtala, ochotne mi vysvetlil. Ja viem, je to jeho povinnosť, ale s takým ústretovým a ochotným lekárom som sa naozaj dlho nestretla. Prosím Vás, odovzdajte mu ak je to možné tento odkaz, pretože taký lekár ako je pán doktor Janek si to zaslúži.

S pozdravom,

Mária Muziková

Poďakovanie - Dominika Dinková

Dobrý deň, 

som mamou 15 ročnej ZŤP dcérky Dominiky, s ktorou chodím na kontroly do vašej nemocnice. Chcem v prvom rade vyzdvihnúť prácu MUDr. Marcely Šoltýsovej (psychiatrická ambulancia), keď počas pandémie s nami komunikovala prostredníctvom mailu, po telefóne riešila našu zlú situáciu ohľadom zdravotného stavu dcérky, nakoľko sa jej stav zhoršil. Ďakujem sestričke p. Melicherčíkovej, ktorá zo svojho súkromného mobilu volala, podávala mi informácie a riešila dcérkin zlý zdravotný stav a moju zúfalú situáciu, v ktorej ma upokojovala. Dokonca mi volala počas vlastnej dovolenky. Jej práca je na vysokej úrovni. Nedá mi aby som nespomenula sestričky z neurológie, či gastroenterologickej ambulancie, rehabilitácie, pneumológie, ktoré sú úžasné a dobrosrdečné. Samozrejme aj lekárky ako MUDr. Okáľová, MUDr. Trúsiková, MUDr. Valachová, či MUDr. Takáč, ktorým vďačím za veľa. Týchto lekárov a sestričky nám môžu závidieť všetky nemocnice. Ich práca je na vysokej úrovni. Sú naj!

Ďakujem im so srdca úprimne, BUČKOVÁ mama Dominiky

Poďakovanie - p. Korcová

Dobrý deň pán riaditeľ,                                   

aj takouto formou by som chcela poďakovať za vysoko profesionálny a ľudsky prístup pána doktora MUDr. Miroslava Kokavca, ktorý dnes ošetroval môjho syna po úraze ruky. Poďakovanie patrí aj sestričke Anne.

Ešte raz ďakujem!

Vladimíra Korcová

Poďakovanie - rodina Kalužná

Dobrý deň prajem. Chcela by som sa poďakovať za záchranu života syna Janka, ktorý sa po chemoterapii koncom januára dostal na II. Kliniku pediatrickej anestéziológie a intenzívnej medicíny, kde bojoval o život. Vďaka úžasnému a profesionálnemu tímu pod vedením pána prednostu Petríka boj vyhral a vďaka nim dostal šancu sa dostať až na Transplantačnú jednotku kostnej drene v Bratislave. Ďakujem za všetko, neviem ani opísať ako sa práve tomuto oddeleniu poďakovať, lebo mi zachránili to najcennejšie, a to život syna!

Ďakujeme! Je to šťastie sa dostať na takéto oddelenie, kde všetci majú srdce na správnom mieste, neskutočne veľa vedomostí a profesionálny prístup.

S pozdravom a prianím pekného dňa. Katarína Kalužná

Poďakovanie - rodina Kuzmová

Dobrý deň,

touto cestou by sme sa ako rodičia chceli poďakovať pánovi MUDr. Andrejovi Sádovskému. Za jeho odborný, ľudský, prístup k nášmu synovi, ako aj k nám rodičom.

Náš syn nakoľko je športovec má často drobné úrazy, teda často navštevujeme urgent na ošetrenie. Preto vieme porovnať prístup iných lekárov. S takým milým prístupom sme sa ešte nestretli, nielen pri prvom ošetrení ale aj po operácii a následných kontrolách.

Veľká vďaka pán doktor!

Rodina Kuzmová

Poďakovanie - p. Baláž

Dobrý deň, volám sa J. Baláž a včera som bol na urgente so synom, ošetroval ho MUDr. Sádovský.
Našťastie to nebolo vážne, takže to len ošetril bez zákroku.
V čase mojej návštevy som bol však veľmi príjemne šokovaný prístupom doktora Sádovského a jeho personálu v ambulancii. Bol som tak šokovaný, že túto pochvalu som mu zabudol povedať ústne, preto to píšem teraz.
 
Nie sme častými návštevníkmi zdravotníckych zariadení, no keby boli všetci doktori s takým prístupom ako doktor Sádovský, svet by bol lepší.
Ďakujeme doktorovi a sestričkám, ktoré mali s ním službu za ich veľmi milý a ĽUDSKÝ prístup a odkážte im nech v tom pokračujú naďalej. 
 
Prosím tlmočte moje slová dotyčným osobám.
 
Pekný deň! J. Baláž

Poďakovanie - Jakub Oršula

Radi by sme  vyslovili veľké "Ďakujeme" za starostlivosť o nášho syna Jakuba Oršulu lekárom a sestričkám  z Kliniky onkológie a hematológie, ako aj lekárom Chirurgickej kliniky.  Osobitné poďakovanie patrí  pani doktorke Stančokovej za profesionalitu, ľudskosť a trpezlivosť, pani doktorke  Márii Beníčkovej za úžasný  a príkladný prístup k pacientovi, ako aj k nám rodičom počas hospitalizácie. Poďakovanie patrí aj  zástupcovi prednostky p. MUDr. Bicianovi  za vytvorenie atmosféry dôvery a profesionality.

Radi by sme vyslovili veľkú vďaku aj  p. prednostovi chirurgie MUDr. Koreňovi, PhD.  za profesionalitu, ochotu a mimoriadne ľudský prístup jeho osobne, ako aj jeho kolegov menovite p. doktora Michaliska,  MUDr. Sádovského, ako aj všetkým ostatným lekárom a sestričkám za vytvorenie atmosféry dôvery a za ľudský prístup.

Ešte raz veľmi pekne ďakujeme  a prajeme veľa úspechov vo Vašej ušľachtilej práci.

S úctou rodina Oršulová

Poďakovanie - p. Sirotová

Dobrý deň,

rozhodla som sa Vám napísať tento email, nakoľko sme už dlhšie a opakovane pacientmi Detskej fakultnej nemocnice v Banskej Bystrici. Mám chorého syna a teraz už má 15 rokov. Za ten čas sme vyskúšali aj iné zariadenia, takže máme s čím porovnávať.

Najčastejšie sme hospitalizovaní na pediatrii (3. poschodie) a chcela by som Vás pochváliť, nakoľko tam máte úžasný personál. Od upratovačky cez sanitárky, sestričky, až po lekárov a samozrejme aj pani primárka Okáľová je úžasný človek :-) na správnom mieste.

Váš personál neváhal sa za nami zastaviť aj po skončení pracovnej doby a popýtať sa ako sa máme. Ich záujem, ústretovosť, tiež komunikácia je chválihodná :-).

Som rada, že môžeme byť Vašimi pacientmi, cítime sa výborne a môj syn už dlhodobo nemá stres pri návšteve či už priamo oddelenia alebo aj vyšetrení. Tiež chodievame na plánované zákroky a to sme umiestnení na 2. poschodí - chirurgia - a tam sme tiež spokojní. Máte úžasné učiteľky! Sme jednoducho veľmi spokojní a preto Vám chceme aj s mojim synom Lukášom Šinkom poďakovať. 

V neposlednom rade by som touto cestou ešte chcela poďakovať za úžasný prístup neurochirurgov - p. Dr. Koppala a prednostu Dr. Šulaja, ktorí s nami a s Vašim tímom úzko spolupracujú, aby zasa dali môjho synčeka do kopy a mohol zasa fungovať a ŽIŤ.

Tiež ďakujeme NEONKE a pani doktorkám, ktoré sa snažia ako vedia a tiež nám veľmi pomáhajú. No všetci sú úžasní a skvelí :-).

 

Jednoducho posielame jedno obrovské ĎAKUJEME

Želám Vám krásne sviatky vianočné a veľa zdravíčka, lebo to je to najdôležitejšie a veľmi veľa úspechov do nového roku.

 

S pozdravom
Renáta Sirotová

Poďakovanie - rodina Havranová

Týmto listom by sme sa chceli poďakovať všetkým zamestnancom Kliniky pediatrickej anestéziológie a intenzívnej medicíny SZU (tým myslíme aj pani upratovačky, ktoré chápali, že chceme mať súkromie a prišli upratovať izbu až po našom odchode). Od prvej chvíle ako bol náš syn Lukáško prevezený na Vaše oddelenie sme sa stretávali len s profesionálnym a ľudským prístupom. Aj keď sme nemali žiadne skúsenosti s tým, čo nás bude čakať, vždy nám boli informácie podané tak, že sme mali možnosť pochopiť aký je Lukáškov zdravotný stav, aké vyšetrenia mu robili a čo zistili. Ďakujeme aj za ochotu, že keď sa jeho zdravotný stav zhoršil boli ste ochotní nás kedykoľvek informovať. Zároveň veľké ĎAKUJEM patrí aj všetkým zdravotným sestrám, ktoré nabehali kilometre k jeho inkubátoru vždy keď začalo niečo pípať. Lukáško prežil ďalších 35 dní aj napriek jeho vážnemu zdravotnému stavu. Každý jeden deň, ktorý sme s ním mohli byť, bol pre nás zázrakom a nesmierne si vážime, čo ste pre neho a pre nás urobili. Prajeme Vám, aby ste vytrvali vo svojej práci, aby ste pomohli mnohým deťom a ich rodinám. Obdivujeme Vás za to čo robíte a modlíme sa za Vás.

Rodina Havranová

Poďakovanie - Nelka Cibuľová

Dobrý deň

Chcem sa poďakovať všetkým, ktorý sa na II. Detskej klinike starali o moju dcéru Nelu Cibuľovú za týždeň, ktorý sme tu strávili. Všetko bolo tak ako má byť, cítili sme sa dobre a celý personál bol milý a ústretový.

ĎAKUJEME

Nelka, Milan a Erika Cibuľovci

Poďakovanie - Tomáško Pokoš

Dobrý deň!

V prvom rade chceme veľmi pekne poďakovať odbornému tímu lekárov na II. Klinike pediatrickej anestéziológie a intenzívnej medicíny (ARO) za záchranu života Tomáška Pokoša. Za trpezlivosť a ochotu, za odborný prístup, ale aj ústretovosť. Ďalej sestričkám, bratom a všetkým zamestnancom na oddelení "ARO",  ktorí prispeli svojou starostlivosťou, aby sme si Tomiho mohli odniesť domov. Chcem poďakovať  najmä pani MUDr. Bednárovej Marike, ktorá sa zaujímala o Tomáška aj v čase svojho voľna a bola tu vždy pre nás aj ako lekár, ale aj ako človek s veľkým srdcom. Ďakujeme a vždy s úsmevom spomíname.

II. Detská klinika SZU

Chcem veľmi pekne poďakovať  lekárkam, ktoré sa o nás starali na "doliečovaní" - pani MUDr. Kmečovej, MUDr. Háberovej, MUDr. Maxinovej za vynikajúcu a odbornú starostlivosť, ale i za spríjemnenie dlhých dní na lôžku. Veľké ďakujem patrí najmä pani MUDr. Bystričanovej Žofii, ktorá sa stará o Tomáška už od narodenia. Ďakujeme Vám za odbornú starostlivosť, ale najmä za ľudskosť v najťažších chvíľach. Ďakujeme aj ostatným lekárom, ktorí sa o nás starali v danú službu.  Ďakujem patrí aj pani sestričkám, ale aj všetkým, ktorí sa podieľali na tom, aby sme sa cítili vo vašom zariadení komfortne aj napriek neľahkým situáciám. Ďakujeme aj pani sestričkám na "kojencoch", ktoré nám od začiatku pomáhali v každej situácii.

Ďakujem DFNsP Banská Bystrica 

S pozdravom, rodičia Tomáška Pokoša

Poďakovanie - Elinka Mikulová

Vážený pán MUDr. Miloslav Hanula,

touto cestou by som rada chcela poďakovať MUDr. Márii Bednárovej  a zdravotníckemu záchranárovi pánovi Patrikovi Paprčkovi, žiaľ mená ostatných z posádky neviem, napriek tomu im ďakujem.

Dňa 21.7.2019 prevážali našu 7 mesačnú vnučku Elinku Mikulovú z Levíc cca 14,20 hod. do Banskej Bystrice. Ich prístup bol maximálne profesionálny a ľudský, boli úžasní. Poďakovanie vyjadrujeme  za celú rodinu rodičov, nás aj starých rodičov. Bola som pri prevoze VĎAKA.

Zároveň ďakujem aj všetkým lekárom a sestričkám Kliniky pediatrickej anestéziológie a intenzívnej medicíny DFNsP Banská Bystrica a pani MUDr. Okáľovej, neurologičke, ktorá sa ujala vnučky Elinky aj do budúcna.

Ďakujeme

Rodičia Elinky Mikulovej

Starí rodičia - rodina Bedušová a rodina Mikulová

S pozdravom Tatiana Bedušová

Poďakovanie - pani Knapová

Zdravím Vás,

práve sme absolvovali s 15 mesačným synom krátku hospitalizáciu na Klinike detskej chirurgie. Chcem oceniť prácu šikovných sestričiek, ktoré promptne reagovali na akékoľvek požiadavky, chod oddelenia a dobrú organizáciu na oddelení. Nič podstatné nám nechýbalo, ani synčekovi, ani mne. A to som sama lekárka a plne si uvedomujem, že nadobudnúť a udržať dobrú úroveň poskytovanej starostlivosti nie je ľahké a je to únavný beh cez prekážky.

Ďakujeme lekárom a sestričkám za dobrú skúsenosť a želám veľa spokojných a vyliečených pacientov!

MUDr. Mária Knapová

Poďakovanie - Vilko Fakač

Dobrý deň,                               

volám sa Lucia Golianová a som mamou Vilka Fakača, ktorý sa raduje zo života a my z neho, vďaka Vašim skvelým lekárom, sestrám, bratom a ostatnému personálu na jednotlivých klinikách. Menovite na Klinike detskej chirurgie MUDr. Michaliskovi a jeho kolegom, ktorí ho zachránili akútnou operáciou.

Na II. Klinike pediatrickej anestéziológie a intenzívnej medicíny, kde sa druhý krát narodil. Menovite MUDr. Kenderessymu, MUDr. Klimovej, MUDr. Bednárovej, MUDr. Bystričanovej, MUDr. Čutorovi, MUDr. Nikolajovej a všetkým ostatným lekárom, ktorí ho liečili. Veľká vďaka patrí aj sestrám a bratom, ktorí sa o neho celý čas starali. Na klinike sme sa stretli s vysokou odbornosťou, ľudským prístupom a ochotou podrobne vysvetliť, každý postup a liečbu, ktorú Vilko podstupoval. Podaril sa im zázrak, vďaka ktorému sa celá rodina z Vilka vytešujeme.

Tiež chcem poďakovať II. Detskej klinike SZU, MUDr. Vagáňovej, MUDr. Gondovej a MUDr. Háberovej, ktoré sa o Vilka starali a doliečili ho do štádia, že sme mohli po 2 mesiacoch a 17 dňoch konečne opustiť nemocnicu. Tiež vysoko vyzdvihujem prácu úžasných sestier na klinike, ktoré sú na správnom mieste

Všetkým Vám patrí veľká vďaka. 

Prajem Vám veľa zachránených, vyliečených a usmiatych detí. Vysoko si cením Vašu prácu, ktorá je poslaním.

S pozdravom Golianová 
 

Poďakovanie - Matias Záhorodník

Poďakovanie od rodičov Matiasa Záhorodníka pre MUDr. Jaroslava Molčana sa zobrazí po kliknutí SEM

 

Poďakovanie - Grétka Gocníková

Pekný deň pani doktorka Okáľová,

už som sa Vám chystala dávnejšie napísať a poďakovať sa za Vašu starostlivosť. Som mama Grétky Gocníkovej, boli sme u Vás hospitalizované začiatkom novembra s podozrením na meningitídu, alebo encefalitídu, vyslali nás zo žiarskej nemocnice. 

Malá dostala aj Bellovu obrnu, ale za tri týždne sme sa jej úplne zbavili pravidelnými masážami a cvičením. Odvtedy sme nemali žiadny zdravotný problém, okrem soplíkov, to už nerátam :-)

V januári sa naučila lyžovať, pre dvoma týždňami bicyklovať bez pomocných koliesok, a aj keď u Vás má síce v záznamoch, že bola negativisticky naladená, bolo to určite spôsobené len chorobou, pretože naozaj s ňou žiadny problém nemáme. 

Ďakujeme veľmi pekne za všetko, a neviem meno tej mladej pani doktorky čo ju mala na starosti (MUDr. Eva Maxinová, pozn. administrátora), ale tej by som sa chcela zvlášť poďakovať za trpezlivosť, lebo to bolo vtedy s Grétkou ťažké, ale ona mala super prístup a nedala sa odbiť :-)

Prajem ešte pekný deň, Jana Kyselová

Poďakovanie - pani Darnadiová

Dobrý deň,

chcela by som vyjadriť pochvalu vašim pracovníkom. Dňa 2.3.2019 sme boli u vás na urgente so synovcom. Mal otras mozgu. Z urgentu nás poslali na detskú chirurgiu tam bol veľmi milý a priateľský pán doktor aj so sestričkou. Následne nás poslali späť na urgent, že máme ísť na neurológiu. Tam sme sa zasa stretli s veľmi príjemnou pani doktorkou. Po rôznych vyšetreniach ako röntgen a CT bola potrebná hospitalizácia. Musím pochváliť veľmi milé sestričky a doktorov na oddelení detskej chirurgie. Naozaj som bola veľmi milo prekvapená na všetkých oddeleniach, ktoré sme si prešli na nás boli veľmi milí a priateľskí.

Gratulujem vašej nemocnici k takému skvelému personálu.  

Pekný deň, Darnadiová

Poďakovanie - rodina Příkazská

Chcem poďakovať a pochváliť MUDr. Andreja Sádovského za jeho skvelý ľudský láskavý prístup pri vyšetrení mojej dcérky. Ešte nikde som sa nestretla s tak milým doktorom. Robí to srdcom človeka.

Ďakujeme. Příkazská

Poďakovanie - Ivanka Halbavá

Chcela by som sa veľmi poďakovať celému tímu od doktorov až po upratovačky na Klinike detskej chirurgie, za dôkladnú starostlivosť o moju dcéru Ivanku, kde sme ležali týždeň po operácii. Patrí vám veľké ďakujem, že si robíte tak zodpovedne svoju prácu. A ešte by som sa chcela zvlášť poďakovať MUDr. Petrovi Koppalovi, ktorý si odvádza skvelú prácu a stará sa o nás. Veľké ďakujeme!

S pozdravom Ivanka a maminka Halbavá

 

Poďakovanie - Dajanka Bibová

Dobrý deň,
dovoľte mi, aby som sa Vám poďakovala za príkladnú starostlivosť o moju dcéru Dajanku Bibovú, ktorá bola dňa 26.9.2016 na vyberaní krčných mandlí. Hoci to bola len maličkosť oproti prípadom, ktoré denno - denne riešite, napriek tomu boli zdravotné sestry, či už na dospávačke alebo priamo na oddelení detskej  chirurgie, veľmi príjemné, vždy usmiate,  ochotné a starostlivé.
Prajem celej Detskej fakultnej nemocnici, aby mali na každej ambulancii, každom oddelení  takýto personál.
Ešte raz ďakujem.

S pozdravom

Jana Bibová

Poďakovanie - rodina Prídavková

Je to už dlhšiu dobu, čo sme pre zdravotný stav našich detí evidovaní a kapitalizovaní u Vás. V prvých okamžikoch to bola neurológia (MUDr. Okáľová), postupne sme prešli na pneumológiu (MUDr. Takáč), kardiológiu (MUDr. Oravec), ale boli sme aj niekoľko krát hospitalizovaní na pediatrii. Sme radi, že môžeme pomocou tohto média verejne poďakovať Vášmu zariadeniu za obdivuhodný prístup, profesionalitu a ľudskosť celému personálu, s ktorým sme mali možnosť osobne spolupracovať. Chceme  zdôrazniť, že Váš tím vyvíja priam nadľudské úsilie pre spokojnosť malých pacientov a je vidieť, že Váš personál je zohratý kolektív, ktorý síce navonok pri deťoch pôsobí žoviálne, až detsky, za ktorým  sa však skrýva veľké majstrovstvo, prepracovanosť a profesionalita. Individuálny prístup ku každému dieťaťu, ako aj veľký kus človečiny priam vytŕčal každému Vášmu pracovníkovi z vrecka. Toto všetko  sme mali možnosť osobne spoznať, za čo Vám úprimná vďaka. Osobitné poďakovanie patrí MUDr. Okáľovej. Ste úžasní Ľudia. Za to Vám všetkým ďakujeme.

Prídavkovci

Poďakovanie - rodina Kostková

Dobrý deň,

dňa 4.10.2018 sme večer prišli s chorým synčekom ku Vám do nemocnice. Mal afty v hrdle, nemohol prehĺtať, nič nepil, nič nejedol. 

Ujala sa nás pani doktorka Šuplatová spolu so sestričkou.

Týmto Vás chcem veľmi pekne poprosiť, aby sa ku nim dostalo moje obrovské poďakovanie. Pani doktorka nastavila veľmi rýchlo liečbu a môjmu synčekovi sa uľavilo za pár hodín. Som jej veľmi vďačná. Ale moje osobitné ĎAKUJEM patrí pani sestričke, ktorá mi bola celý čas čo sme tam strávili veľkou oporou. Ak som dobre zachytila, pracuje na neurológii. Ja som bola niekoľko nocí nevyspatá, psychicky úplne položená a vyčerpaná, takmer som kolabovala a jej nadľudský prístup ku mne ako ku maximálne vyčerpanej matke bol neskutočný. Bola milá, ľudská, ochotná, kľudná ... neviem čo všetko vymenovať, lebo disponovala všetkým. Chcem aby vedela, že na jej prístup ku nám nikdy nezabudnem. Zanechala vo mne pocit, že sme u vás vo výborných rukách. Ešte raz ďakujem.

Eva Kostková

Poďakovanie - Leyla Salihu

Dobrý deň. 

V októbri 2017 bola naša milovaná dcéra a vnučka Leyla Salihu hospitalizovaná a operovaná vo Vašej Detskej fakultnej nemocnici. Pre Vašu nemocnicu sme sa rozhodli, hoci bývame v Bratislave, lebo sme počuli na Vašich detských plastických chirurgov samé chvály. A je to tak! Veľké naše ĎAKUJEME patrí MUDr. Lehockému. Naša Leyla sa narodila s rázštepom pery a podnebia. Peru jej zoperoval keď mala týždeň. Ľudia a doktori v Bratislave s úžasom chválili precíznu prácu pána MUDr. Lehockého. Minulý týždeň pán MUDr. Lehocký zoperoval Leyle podnebie. Operácia dopadla dobre, no uvidíme neskôr. 

Nedá nám, aby sme nevyzdvihli a nepoukázali na precíznu a zodpovednú prácu takého ÚŽASNÉHO DOKTORA, ako je pán MUDr. Lehocký.

ĎAKUJEME. S pozdravom rodina SALIHU z Bratislavy.

Poďakovanie - Alžbetka Krajčíková

Vážený pán riaditeľ,

 

nechcem Vás zbytočne oberať o Vás čas, ale musím Vám napísať pár slov. 

Dnes sme sa vrátili s dcérou Alžbetkou domov z Vašej nemocnice, z chirurgického oddelenia, kde sme boli prevezené z bojnickej nemocnice. Lekári  aj sestričky na tomto oddelení sú úžasní, veď to isto viete.

 

Musím však vyzdvihnúť špeciálne MUDr. Koreňa a MUDr. Sádovského, ktorí sa o dcéru starali a hneď po príchode na oddelenie, prišli na izbu za dcérou, ktorá bola veľmi  vystrašená, uplakaná a ubolená  z predchádzajúcich dní a hroziacej operácie v Bojniciach. Títo Vaši dvaja milí lekári jej opäť vrátili úsmev na tvár (samozrejme aj mne) a upokojili ju svojím skvelým profesionálnym a citlivým prístupom. Sú to fakt lekári na správnych miestach, a takýto trpezlivý prístup k deťom musím len vyzdvihnúť. Dokonca mi Alžbetka povedala, že jej je za nemocnicou smutno. 

 

Tiež nám veľmi pomohla aj pomáha MUDr. Valachová, kde sa dcéra vyše 2 roky lieči.  

 

Takže ešte raz pán riaditeľ, ďakujeme za pomoc a  starostlivosť, v nemocnici máte tím skvelých profesionálov.

 

S pozdravom

 

                                       Miriam Krajčíková

Poďakovanie - rodina Trubenová

Dobrý deň, 
 
dňa 19.07.2017 sme museli navštíviť detský chirurgický urgent v Detskej fakultnej nemocnici v Banskej Bystrici.
 
Touto cestou chceme poďakovať skvelému, profesionálnemu, ľudskému a empatickému lekárovi MUDr. Romanovi Koreňovi, PhD., ktorý ošetroval nášho 6 ročného syna Alexandra Trubena.
 
Vďaka nemu opadol strach z Alexka, aj z nás rodičov, nakoľko sme prvý krát zažili takýto skvelý prístup, ktorý pomohol k tomu, aby sa strach premenil na smiech.
 
Pán doktor zašíval nášmu synčekovi tržnú ranu na lakti a už v úvode až po samý koniec bol príjemný, vtipný a odpútal Alexkovu pozornosť tak, že nakoniec sme aj zabudli, že sa táto nepríjemná situácia vonku na ihrisku stala.
 
V rodine máme lekárov a vieme, aká je práca lekára náročná a preto je obdivuhodné, že aj vo večerných hodinách a po viacerých úkonoch je takýto lekár pripravený v úplnej pohode zvládať rôzne prípady. Nie každý to dokáže, avšak pán doktor je skvelý príklad, že sa to dá až do takej miery, aby dieťa spolupracovalo a nemyslelo na bolesť.
 
Ešte raz ďakujeme za jeho prístup a jeho prácu.
 
Pozdravujeme a prajeme, aby Vaša detská nemocnica mala lekárov, ktorí si budú brať príklad z takého prístupu a práve z takých ľudí, ako je Dr. Koreň.
 
Veľká vďaka, prajeme krásne slnečné dni.
 
S pozdravom
 
Mgr. Tatiana Trubenová 

Poďakovanie - rodina Krištofová

Dobrý deň pán profesor Králinský,

 

touto cestou chcem vyjadriť poďakovanie personálu II. Detskej kliniky.

 

V prvom rade moja veľká vďaka a obdiv za skutočne citlivý prístup patrí MUDr. Malčekovi, ktorý mal v pondelok 17.09.2018 službu na príjme. Lieči sa u vás môj syn a to s psychiatricko-psychologickým problémom, ktorý zaskočil aj mňa. Napriek tomu MUDr. Malček reagoval absolútne profesionálne, snažiac sa pochopiť aj môj stres, aj synovu akútnu záťaž.

 

Samozrejme, rozhodujúce bolo, že synov stav bral vážne aj službukonajúci MUDr. Almáši na detskej pohotovosti a ten odporučil hospitalizáciu. 

 

Vyslovujem vďaku aj sestrám, ktoré po prvotnom zúfaní, že tu nemajú psychiatrické oddelenie pre deti, vedeli nájsť spôsob, ako s mojim dieťaťom vychádzať alebo sa mu (radšej) vyhýbať.

 

Syn je mimoriadne nadšený aj z "tety", ktorá vedie "kreatívny krúžok". Vidím, že má zmysel pomáhať aj artterapiou a vysvetlila som synovi, že všetok materiál, ktorý počas tvorenia používa, je zrejme dotovaný z 2% z daní a sponzormi. Aby videl, že pomoc naozaj funguje a je potrebná.

 

Chápem, že váš personál asi nie je zvyknutý mať tam psychiatrických pacientíkov, o to viac úprimne ďakujem všetkým, do poslednej pani upratovačky, ktorá vie tiež so synom prehodiť zopár slov, čakajúc na výťah.

 

Robíte zmysluplnú prácu a vedzte, že často prístup službukonajúcich pomáha aj rodičom inak pochopiť alebo ľahšie znášať problém vlastného potomka.

 

S úctou, vďakou a želaním všetkého dobrého

 

Anna Krištofová

Poďakovanie - Tamarka Bieliková

Týmto srdečne ďakujeme II. Klinike pediatrickej anestéziológie a intenzívnej medicíny SZU, osobitne MUDr. Jaroslavovi Čutorovi, a tiež celému kolektívu lekárov, sestier a ostatnému ošetrujúcemu personálu kliniky za ľudský, odborný a profesionálny prístup a starostlivosť, ktorá bola poskytnutá našej dcére Tamare. Rovnako ďakujeme aj kolektívu zamestnancov Kliniky detskej chirurgie SZU. Všetkým želáme v ďalšej práci veľa zdravia a pracovných úspechov.

ĎAKUJEME

r. Bieliková

Poďakovanie - Emmka V.

Srdečne ďakujem vedeniu II. Detskej kliniky SZU, osobitne zástupkyni prednostu kliniky MUDr. Kataríne Okáľovej, PhD., a tiež celému kolektívu lekárov, sestier, ostatnému ošetrujúcemu personálu kliniky za ľudský, odborný a profesionálny prístup a príkladnú starostlivosť, ktorá bola poskytnutá mojej dcére, pacientke Emme V.

Želám celému tímu v ich zodpovednej práci veľa zdravia, síl a trpezlivosti.

S úctou

matka Ingrid V. a vďačná pacientka Emma

Poďakovanie - Thomas Štrauch

Dobrý deň. Pred časom bol na detskej chirurgii hospitalizovaný môj syn Thomas, pre akútnu operáciu - torzia semenníka. Chcela by som sa touto cestou poďakovať nielen za odbornú prácu, ale aj za to, čo je pre vystrašenú mamu najviac - ĽUDSKÝ PRÍSTUP. Veľké ďakujem patrí celému lekárskemu tímu a celému zdravotníckemu personálu a taktiež pedagógom, ktorí odvádzajú úžasnú prácu. Vám všetkým patrí obrovské ďakujem.

Vďačná a spokojná mama ŠTRAUCHOVÁ

Poďakovanie - Lydka Kapustová

 

Poďakovanie - Martinko Luptovský

Dobrý deň

touto cestou by som sa chcela ešte raz veľmi pekne poďakovať celému personálu, lekárom, sestričkám a ostatnému obslužnému personálu na oddelení detskej chirurgie a urgentu v Banskej Bystrici za záchranu nášho osemmesačného synčeka Martinka, ktorého malé telíčko už nevedelo samé bojovať s krvácaním do hematómu.  Počas pobytu na oddelení boli veľmi ochotní a ústretoví, ešte raz veľká vďaka za vašu prácu.

s pozdravom

Michaela Luptovská

Poďakovanie - Lenka Repáková

   

 

Poďakovanie - Rebeka Kurtiová

Dobrý deň,

touto cestou by som veľmi rada poďakovala za profesionálny a veľmi empatický prístup zdravotnej sestry Oľgy, ktorá dnes 09. 02. 2018 slúžila na oddelení detskej chirurgie, kde bola moja dcéra Rebeka prijatá za účelom operačného zákroku. Jej správanie by malo byť príkladom pre všetky zdravotné sestry slúžiace na detských oddeleniach. Taktiež by som Vás chcela požiadať o tlmočenie tohto poďakovania zdravotnej sestre Oľge. Ešte raz veľmi pekne ďakujem.

M. Kurtiová

Poďakovanie - Mirko Mozoľa

Vážené vedenie Detskej fakultnej nemocnice v BB,

s vďačnosťou, pokorou a s láskou v srdci sa Vám chceme poďakovať za záchranu života a veľkú pomoc a vyliečenie nášho syna Mirka Mozoľu.

Boli sme k vám prijatí po odchode na vlastnú žiadosť z nemocnice vo Zvolene, kde za tri dni zanedbali zdravotný stav nášho syna, a kde mu vôbec nepomohli.

Už pri príchode k vám dňa 27.12.2017 večer sme boli prekvapení vľúdnosťou, profesionalitou pani doktorky, ktorá ho prijímala v zlom a zanedbanom stave, bol dehydrovaný, v 40tkach horúčkach, okamžite nám poskytla prvú pomoc a začala bezodkladne s liečbou a takto to u Vás bolo od 27.12.2017 do 08.01.2018, kedy ste Mirkovi v krátkom čase dokázali presne určiť diagnózy a liečiť ich, a nebola jedna, počnúc zápalom plúc, obojstranným zápalom stredného ucha, pneumokokov a veľa pridružených diagnóz.

Osobitne chcem vyzdvihnúť prácu u jeho ošetrujúcej lekárky MUDr. Ivany GONDOVEJ. Práca je aj jej poslanie, jej profesionalitu, prístup hneď od prvej chvíle, kedy sa nám predstavila, s tým, že nás o všetkom informovala, čo, kedy, prečo idete robiť Mirkovi, čo mu je, ako prebieha liečba, čo ešte treba a iné ... Bol to človek, čo nás dokázal ukľudniť, najmä mňa v 5 mesiaci tehotenstva ... Jej osobitná vďaka.

Videla som, že to u vás šlape na všetkých oddeleniach, zahŕňam MUDr. Bilkoviča, ktorý je takisto odborník a nič nezanedbal ...

Chcem poďakovať aj zdravotným sestrám a ostatným pracovníkom, naozaj je to veľký rozdiel, a už to viem aj porovnať zo ZV. Ja som pôvodne z RK, tak viem, že aj tam je nemocnica OK.

Viem, že sa to nedá takto ohodnotiť a dostatočne oceniť, ale chcem aby ste vedeli, že máte úžasný team, ktorý si zaslúžia aspoň takúto pochvalu ...

Mirko sa ešte u Vás lieči na imunológii a verím, že sa vždy budeme môcť obrátiť s deťmi na Vašu nemocnicu, lebo Vám veríme, a inde sme už stratili dôveru.

  

 S vďakou Michaela Mozoľová Martonová, Ing. Miroslav Mozoľa, rodičia Mirka Mozoľu

Poďakovanie - Nelka Buczanszká

 

Poďakovanie - Miško Kamoďa

 

Poďakovanie - p. Bakitová

Dobrý deň pán primár,

touto cestou by som Vám a celému tímu v Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou a hlavne detskej chirurgii chcela poďakovať za profesionálny, odborný, ale hlavne ľudský prístup, ktorý sme mali na Vašom oddelení.
Pacienti mnohokrát pociťujú potrebu, vždy niekoho z personálu v zdravotníctve poznať v domnení, že starostlivosť o nich alebo o ich príbuzných bude lepšia. Ale toto vo Vašej nemocnici neplatí.
Detská fakultná nemocnica v Banskej Bystrici bola najbližšia nemocnica, ktorú sme museli bohužiaľ alebo chvalabohu navštíviť. Našťastie išlo len o zlomeninu, ale bola potrebná hospitalizácia na jednu noc. Po príchode k Vám a po vyšetrení sme, moja dcéra a ja, mali zaistenú izbu asi do 30 min. Absolútne celý personál bol príjemný a ústretový. Izba bola pekná a čistá. Ambulantná liečba bolo taktiež výborná a i napriek tomu, že nie sme z Banskej Bystrice, rozhodli sme sa dochádzať až k Vám.
Želám Vám, aby sme mali ešte veľa spokojných pacientov, ktorí ocenia Vašu ťažkú prácu.
Špeciálne by sme chceli poďakovať pánovi doktorovi Murárovi a obom sestrám na ambulancii.

S pozdravom
Ing. Dagmar Bakitová

Poďakovanie - Šimonko Lička

Vážení zástupcovia Detskej fakultnej nemocnice,

touto cestou by som sa chcela z celého srdca poďakovať pani MUDr. Brnovej a Vás pekne poprosiť o odovzdanie jej môjho obrovského ĎAKUJEM za jej ľudský a láskavý prístup pri jednaní ako s pacientom, tak aj so sprevádzajúcou osobou, v tomto prípade so mnou - matkou dieťaťa.

Náš 8-mesačný syn Šimonko (s vyvedenou stomiou z hrubého čreva) bol prevezený do Vašej nemocnice v neskorých večerných hodinách vo štvrtok minulý týždeň, dňa 11.1.2018 z Lučenca s podozrením na Ileus. Tento sa pre naše veľké šťastie nepotvrdil, no mne ako ustráchanej matke neskutočne pomohla komunikácia s pani doktorkou Brnovou, ktorá mi veľmi zrozumiteľným, ohľaduplným a láskavým spôsobom vysvetlila a popísala stav nášho syna. Dovolím si konštatovať, že u pani doktorky je "byť lekárom" doslova poslaním. Kiež by takýchto lekárov bolo na Slovensku viac. 

Prosím odovzdajte jej naše poďakovanie (moje a celej mojej rodiny), a keďže sme si už so Šimonkom zažili veľa, práve ona bude lekárom, na ktorého budem vždy s úctou, obdivom a vďačnosťou spomínať.

Vopred veľmi pekne ďakujem.

 

S úctou,

Henrieta Macudová, matka Šimonka Lička.

 

PS: Celý tím detskej chirurgie bol veľmi milý, zo srdca ďakujeme!

Poďakovanie - Marcus Grašúr

Dobrý deň,

touto cestou by sme sa chceli úprimné poďakovať celému personálu II. Kliniky pediatrickej anestéziológie a intenzívnej medicíny za veľkú zdravotnú starostlivosť pri liečbe 8. ročného Marcuska Grašúra, ktorý bol hospitalizovaný dňa 10. septembra 2017 po vážnom úraze. 

Ďakujeme Vám za Vašu obetavú a namáhavú prácu a prajeme Vám veľa úspechov.

Celá Marcuskova rodina.

Poďakovanie - Juraj Požár

Vážené vedenie Detskej fakultnej nemocnice v Banskej Bystrici.

Sme rodičia 14 ročného syna Juraja, ktorý bol v čase od 9.1.2017 do 31.7.2017 s prestávkami hospitalizovaný na Klinike pediatrickej onkológie a hematológie. Touto cestou chceme veľmi pekne poďakovať za naozaj perfektnú profesionálnu starostlivosť a veľmi príjemnú a ústretovú komunikáciu, s ktorou sme sa stretli na tomto oddelení.

Naše úprimné veľké poďakovanie patrí všetkým lekárom, lekárkam, sestričkám a pomocnému zdravotnému personálu. Osobné poďakovanie patrí MUDr. Barborke Gavendovej, synovej ošetrujúcej lekárke, ktorá nám veľmi zrozumiteľne a detailne vysvetľovala každý postup liečby, ktorý syn absolvoval.

Zo srdca ďakujeme!!!

Marián Požár

Eva Požárová

Poďakovanie - Viktória Stanová

Chcem sa veľmi pekne poďakovať za starostlivosť o moju dcéru - Viktóriu Stanovú na chirurgii. Ďakujem patrí sestričkám aj lekárom. Veľa energie vo Vašej práci. 

Eva Valentovič

Poďakovanie - rodina Havranová

Týmto listom by sme sa chceli poďakovať všetkým zamestnancom Kliniky pediatrickej anestéziológie a intenzívnej medicíny SZU (tým myslíme aj pani upratovačky, ktoré chápali, že chceme mať súkromie a prišli upratovať izbu až po našom odchode). Od prvej chvíle ako bol náš syn Lukáško prevezený na Vaše oddelenie sme sa stretávali len s profesionálnym a ľudským prístupom. Aj keď sme nemali žiadne skúsenosti s tým, čo nás bude čakať, vždy nám boli informácie podané tak, že sme mali možnosť pochopiť aký je Lukáškov zdravotný stav, aké vyšetrenia mu robili a čo zistili. Ďakujeme aj za ochotu, že keď sa jeho zdravotný stav zhoršil boli ste ochotní nás kedykoľvek informovať. Zároveň veľké ĎAKUJEM patrí aj všetkým zdravotným sestrám, ktoré nabehali kilometre k jeho inkubátoru vždy keď začalo niečo pípať. Lukáško prežil ďalších 35 dní aj napriek jeho vážnemu zdravotnému stavu. Každý jeden deň, ktorý sme s ním mohli byť, bol pre nás zázrakom a nesmierne si vážime, čo ste pre neho a pre nás urobili. Prajeme Vám, aby ste vytrvali vo svojej práci, aby ste pomohli mnohým deťom a ich rodinám. Obdivujeme Vás za to čo robíte a modlíme sa za Vás.

Rodina Havranová

Poďakovanie - rodina Bajová

Dobrý deň pán medicínsky riaditeľ MUDr. Miloslav Hanula,

touto cestou by som sa chcela poďakovať Vašej zamestnankyni pani MUDr. Rajčanovej Viere za jej dlhoročný prístup k liečbe mojej dcéry, za jej láskavosť a ochotu pomôcť v každej situácii. Lieči moju dcéru už takmer 15 rokov. Dochádzame z Rimavskej Soboty, kde nám nedokázali pomôcť. Len vďaka nej je dcérin zdravotný stav stabilizovaný. Pani doktorka nám vždy ochotne vysvetlila postup liečby, a nie len si vypočula naše problémy, ale hneď ich aj riešila. Je dobré, že v našom zdravotníctve máme takýchto výborných odborníkov, ktorí majú aj ľudský prístup k pacientom. Škoda len, že ich je veľmi málo.

Tlmočte prosím moje poďakovanie pani doktorke.

Ďakujem!

S pozdravom, Bajová Silvia

Poďakovanie - Leo Reis

Chcem tento krátky list začať jednoduchým slovom ĎAKUJEM. Je to veľmi jednoduché a krátke slovo, aby vedelo vystihnúť a obsiahnuť všetky moje city, lebo ich je strašne veľa.

Moja vďaka Vám patrí za môjho syna Lea. Ďakujem všetkým lekárom za ich profesionalitu, empatiu a jednoducho za to, že SÚ. 

Nikdy nezabudnem na príjemný hlas MUDr. Pitoňákovej, ktorá prišla s transportným tímom do Bojníc pre Lea. Tiež nezabudnem na "like" MUDr. Cabanovej spoza dverí, keď si Leo začal sám privdychovať, alebo na slová MUDr. Klimovej "je to frajer", keď ste ho extubovali.

Tiež ďakujem všetkým sestričkám - Terezke, Lenke, Erike, Mirke, Paľovi a všetkým ostatným, ktorí majú doma svoje deti a svoje problémy a napriek tomu, či cez deň alebo v noci sústredene vpisovali do papierov presné hodnoty, ale tiež s láskou a nehou sa starali o môjho Lea a prihovárali sa mu.

Vďaka patrí tiež vedúcej sestre, staničnej sestre, rehabilitačnej sestre, sanitárkam, ... a všetkým. Lebo to je tímová práca, ako mi to povedala MUDr. Klimová.

Nie som veľký pisateľ a tých momentov je veľa, ale aspoň pár z nich som musela dať na papier lebo viem, že keď sa vrátim do bežného života, už sa tak nestane. A pri odchode z vášho oddelenia (II. KPAIM - pozn. administrátora) povie človek len "dovidenia a ďakujem". Na iné tam priestor nie je. Lebo ja síce odchádzam, ale vy ostávate a naďalej sa staráte o iné deti so všetkým, čo k tomu patrí.

Ešte raz veľké ĎAKUJEM!

mamča (ako ste ma pekne nazvali) Andrea Reisová

originál listu nájdete TU

(apríl 2017)

 

Poďakovanie - pán Pôbiš

Dobrý deň,

chceme sa Vám veľmi poďakovať za Vašu prácu v prospech detičiek. Niečo málinko som si dovolil napísať aj do novín: http://www.priekopnik.sk/dlhe-chvile-cakania-v-detskej-fakultnej-nemocnici-s-poliklinikou-dfnsp-v-banskej-bystrici-sprijemnuju-klauni/

Do ďalšej práce Vám želám veľa úspechov a vytrvalosti, zároveň želáme spolu so Zuzkou (dcérkou) krásne Vianoce a Šťastný Nový rok 2017.

S pozdravom M. Pôbiš

Poďakovanie - Mirko Molnár

Dobrý deň,

dňa 9.3.2017 som bol s mojim 6 ročným synom Mirkom s úrazom hlavy na detskej pohotovosti vo Vašej nemocnici, približne o 16:00 hod. Nádherné prostredie vytvorené pre deti, kde sme sa ani necítili ako v nemocnici, bolo dovŕšené neskutočne ľudským a milým personálom. Ošetrujúci lekár ako aj sestrička predviedli super výkon a jednali s nami skoro ako vlastná rodina. Neviem sa ani vyjadriť ako spokojne sme odchádzali z ošetrenia, kde naše dieťa nepocítilo ani trošku stresu a dostalo sa mu vzorovej lekárskej starostlivosti. Touto cestou chcem poďakovať a vyzdvihnúť prácu čo vykonali. Mal som pocit, že tento personál to bral naozaj ako poslanie, čo si neskutočne cením hlavne v dnešnej dobe. Pracujem v zahraničí, v Nórsku, a viem porovnať ekonomickú situáciu oboch krajín. Týmto mailom by som chcel ešte raz poďakovať nielen lekárovi a sestričke, ale aj celému Vášmu vedeniu, pretože ste dokázali, že keď sa chce, tak to ide!

Po 2 hodinách na pohotovosti bez ošetrenia vo Zvolene, v nemocnici odkiaľ sme našťastie odišli na ošetrenie do Banskej Bystrice, sa nám dostala príkladná lekárska starostlivosť a musím na záver povedať, že ak sa takéto niečo podarí v Banskej Bystrici, prečo sa to nedá aj niekde inde. Zvolen ostal vo veľkej hanbe a v tomto meste chudák pacient a to myslím doslova.

Prosím pokračujte v tom aj naďalej a slúžte všetkým nemocniciam v okolí ako ich vzor, lebo ste na dobrej ceste toto docieliť. My sme sa u Vás cítili ako v inej krajine a za toto Vám patrí veľká vďaka. Poprosím Vás, odovzdajte toto poďakovanie aj príslušnému p. doktorovi a sestričke, ktorí v tom čase mali službu.

S prianím pekného dňa Miroslav Molnár, Nórsko, Oslo.

 

Poďakovanie - Robko Kubík

Vážená pani riaditeľka Ing. Marianna Hoghová,

dovoľte, aby som v mene celej rodiny Kubíkovej a Paučovej vyjadrila poďakovanie, pani doktorke a prednostke MUDr. Eve Bubanskej PhD. a pánu doktorovi MUDr. Jurajovi Oravcovi, ktorí už dlhé roky poskytujú precíznu a odbornú zdravotnú starostlivosť nášmu synovi a vnukovi Robkovi Kubíkovi. Zároveň sa chcem poďakovať pani psychologičke Mgr. Oľge Kubaškovej. Veľmi pekne Vám ďakujeme, že ste nám boli oporou v čase pre nás tak veľmi zložitom a ťažkom, keď Robko išiel na katetrizáciu 31.1.2017 do Bratislavy, ale aj minulý rok vo februári, keď absolvoval stomatologický zákrok pod narkózou.
Vážime si Vás ako odborníkov, ale aj ako ľudí s veľkým srdcom. Z Vašej strany bola podaná pomocná ruka, ktorá pre celú našu rodinu bola pomocou neoceniteľnou.

Ďakujeme Vám za Vašu namáhavú a zaslúženú prácu a prajeme Vám veľa úspechov.

S pozdravom
Andrea Kubíková
za rodinu Kubíkovú a Paučovú

Poďakovanie - Tomáško Schvarz

S radosťou sa s vami podelíme o poďakovanie rodičov Tomáška Schvarcza :-)

Poďakovanie - Ivan Belko

Prajem krásneho Silvestra a veľa úspechov vo Vašej práci!

Je to už 15 rokov čo práve na Silvestra moju dcéru Barborku zrazil na lyžovačke lyžiar. Mala úraz hlavy, bola dva týždne v umelom spánku, ale vďaka Vašej starostlivosti, ste ju zachránili a po dvoch mesiacoch v Kováčovej sa dcéra uzdravila.

Prajem krásny Nový rok celému kolektívu detskej nemocnice.

Srdečná vďaka.smiley

Ivan Belko

Poďakovanie - Janka Potančoková

Dobrý deň,

dovoľte mi touto cestou poďakovať sa Mgr. Zlatici Žigmundovej z Pracoviska fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie, za jej vysokoprofesionálny, humánny a ústretový prístup, nie len k mojej dcére Veronike, ale ku všetkým detským pacientom, ktorí u nej absolvujú LTV. Zároveň Vám do budúcna prajem len takých spokojných pacientov, ako sú tí, ktorých denne obdarúva optimizmom, povzbudením a dobrou náladou pani Žigmundová.

 

S pozdravom

Janka Potančoková 

Poďakovanie - Katka Cepková

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Reakciu pána ministra Čisláka na tento pochvalný list si môžete prečítať TU.

Poďakovanie - Matejko Fašang

Dobrý deň,

... na úvod môjho mailu, by som v skratke opísala našu situáciu: rodila som v Roosveltovej nemocnici veľmi, veľmi predčasne, narodil sa mi synček Matejko, ktorý bohužiaľ alebo na šťastie po komplikáciách sa dostal do rúk Vašich aristov - a odvtedy sme ostali 4 mesiace u Vás, vo vašej nemocnici. Moje skúsenosti s prístupom a prácou a problémami, ktoré sa vyskytli v Roosveltovej nemocnici na rôznych oddeleniach, nebudem rozpisovať, chcem nato čím skôr zabudnúť a veriť tomu, že po nejakom čase bude všetko dobre s mojim Matejkom.

A tu je moja podstata tohto mailu, chcem vyjadriť veľkú vďaku celému oddeleniu detské ARO, cez primára, super doktorov a rovnako super sestry, vrátane všetkých sanitárov, ktorí mi dodávali silu, ľudský prístup, ktorý je veľmi cenný v takých chvíľach a hlavne 100-%-tnú starostlivosť o moje dieťa.

Druhá vďaka patrí: oddeleniu pre dojčatá - kde sme postúpili po zlepšenom zdravotnom stave. Tu sme strávili mesiac a rovnako ďakujem primárke, doktorke Šarinovej - veľmi ochotnej, sestričkám s bohatými skúsenosťami, sanitárkam a aj upratovačkám.

Priznám sa, že keď nás prepustili domov, tak mi bolo aj smutno .... :-)

A tak už chodíme po ambulanciách, kde sa tiež sťažovať nemôžem ako na doktorov, či na sestry.

Osobitná veľká vďaka patrí MUDr. Takáčovi so sestričkou - je pre nás veľmi dôležitý a tak ochotného doktora, človeka som ešte nezažila, vždy mi pomôže veci vybaviť a oboznámi ma s možnými variantami, je priateľský, je ľudský, komunikatívny, vtipný .... deti, ale aj rodič takýto prístup potrebuje!!!!

Samozrejme - oddelenie fyzioterapie, ambulancia metabolizmu, očné, atď

Jedna negatívna vec - na oddelení dojčiat mi vadia tie klietky pre matku, tým, že malinký vyžadoval len jesť a spať, strávila som tam kopec dlhého času do blba pozerania a verte, že myšlienky, ktoré mi lietali hlavou, boli tak na psychiatrickú ambulanciu pre dospelých ....

Prajem Vám do budúcna veľa úspechov, spokojných pacientov - hlavne rodičov, aby sa Vám darilo v modernizácii nemocnice, tak ako ste v tom začali .....

rodič - Elena Fašangová-Kopčeková

Poďakovanie - Andrej Virguľa

Dobrý deň, touto cestou by som sa chcela poďakovať celému personálu Oddelenia pediatrickej anesteziológie a intenzívnej medicíny a personálu Pediatrického oddelenia veľkých detí, ktorí sa starali o môjho syna Andreja Virguľu, ktorí bol privezený po dopravnej nehode 14.8.2016. Je stále v domácej liečbe a čakáme na schválenie kúpeľnej starostlivosti.

Ešte raz veľmi pekne ďakujem. Virguľová

Poďakovanie - Lukáš Mihalička

Dovoľte mi, aby som týmto úprimne poďakoval pani MUDr. Melocíkovej z detskej očnej kliniky Fakultnej nemocnice Banská Bystrica za profesionálny prístup pri vyšetrení môjho syna Lukáša. Teší ma, že Vám a Vašim podriadeným nie sú ľahostajné problémy detských pacientov, a že svoju prácu a svoje činy prejavujú nielen slovami ale aj konkrétnymi činmi. Vďaka pracovníkom ako je MUDr. Melocíková sa obraz nášho zdravotníctva dostáva na európsku úroveň.

S úctou

Ing. Mihalička

otec

Nová Baňa, 25.8.2015

 

Pán Mihalička odoslal pochvalný list aj na Ministerstvo zdravotníctva SR. TU si môžete prečítať reakciu pána ministra Čisláka.

Poďakovanie - Nelka Boroňová

Dobrý deň vážené vedenie,

dňa 15.04. 2016 sme s našou dcérou Nelou Boroňovou absolvovali chirurgický zákrok na stomatologickom oddelení.
Veľmi by sme sa chceli poďakovať za profesionálny a ľudský prístup pani MUDr. Eve Kirschovej a sestričke Jane Struhárikovej.
Prosíme,aby ste tlmočili naše poďakovanie týmto dvom lekárským pracovníčkam aj oddeleniu detskej anestéziológie.
Sme nesmierne radi, že sa ešte nájdu, najmä v zdravotníctve, takýto ľudia s profesionálnym a ľudským jednaním, ktoré je v dnešnej dobe doslova zriedkavé.
Ďakujeme a s úctou Jozef Boroň - Žilina

Poďakovanie - rodina Benová

Dobrý deň. Touto cestou by sme chceli poďakovať a zároveň pochváliť Vašich zamestnancov na urgentnom príjme. Dňa 11.4.2016 sme boli v čase cca. o 18:20 hod. s našim dieťaťom kvôli ošetreniu na urgentnom príjme vo Vašej nemocnici. Boli sme prijatí na internej ambulancii (nakoľko chirurg z chirurgickej amb. bol na sále), kde bola úžasná sestrička. Pani sestrička bola milá, ochotná a úžasne spríjemňovala naše ťažké chvíle. Ale nielen nám, ale všetkým, ktorí boli v tom čase v čakárni. Prejavovala záujem, komunikovala s deťmi, požičiavala deťom ochotne hračky, utešovala vystrašených rodičov ... Nikomu nedala pocítiť, že ju niečo otravuje, alebo že rodič zbytočne preháňa. A to aj napriek tomu, že sa stalo, že tam prišli rodičia s malým plačúcim dieťatkom, ktoré plakalo a oni nevedeli, že prečo. O pár minút sa dieťatko ukľudnilo, napapalo a už bolo všetko dobre a sami odišli. Pani sestrička ich nekritizovala a ešte keď mala čas, pekne sa s nimi porozprávala, či je všetko v poriadku a bola spolu s nimi rada, že sa všetko vyriešilo. Bolo pritom jedno, že o koho sa jedná. Či už je to dobre oblečený človek, Róm alebo niekto iný. Áno, tak by to malo byť, ale často sa v našom zdravotníctve stretneme s opakom.

Rovnako by sme chceli pochváliť pani doktorku (MUDr. Natália Petrášová) na chirurgickej ambulancii, ktorá neskôr prezerala naše dieťatko. Taktiež nás prekvapila svojim príjemným, profesionálnym prístupom. Úžasný milý prístup. Všetkému sa detailne venovala, s deťmi krásne spolupracovala a naše dieťa, ktoré neznáša doktorov a kričí aj keď mu nič nerobia sa nechalo v tichosti vyšetriť.

Vzhľadom na tieto skúsenosti s Vašim skvelým personálom sme odchádzali aj napriek nepríjemnej situácii a strachu o dieťa s príjemnými pocitmi a so spokojnosťou, že bolo o naše dieťa najlepšie postarané.

Ďakujeme a poďakujte prosím aj spomenutým zamestnankyniam. 

Poďakovanie - Terezka Michalechová

Milý pán primár (MUDr. Pavel Bician),

srdečný pozdrav Vám i celému oddeleniu posiela už 3-ročná Terezka.
Tešíme sa z každého dňa a ďakujeme Vám, pani sestričkám i lekárom za to, že ju ešte máme.

S pozdravom a úprimným poďakovaním rodina Michalechová.

PS: prosím pozdravujte od nás pani doktorku Stančokovú, Fedorákovú, Fillovú, pána doktora Šprláka a pani sestričky.

Poďakovanie - Nellka Zúbeková

Dobrý deň,

Dňa 10.3.2016 o cca 17:30 hod som s dcérkou navštívila pohotovosť kvôli bolestiam dcérky na hrudníku. Po prvom kontakte na internej ambulancii, sme boli odporúčané na vyšetrenie na chirurgickej ambulancii. Pre veľký strach mojej dcéry z lekárov sme - dcéra s plačom a ja s malou dušičkou - vstúpili do ambulancie. Všetko sa to dá zhrnúť asi len do jednej vety ..... z tak profesionálneho, ľudského, kamarátskeho, až materinského prístupu som ostala doslova šokovaná v tom najlepšom slova zmysle :) 

Mladá pani doktorka, spolu so sestričkou (ktorých mená som si bohužiaľ nezapamätala :( ) moju dcéru vyšetrili s takou citlivosťou a kamarátskym prístupom, s akým som sa ja naozaj nikdy za roky nestretla (čo je veľmi smutné povedať) a to mám doma ešte 14 ročnú dcéru.

Presne tú istú skúsenosť sme mali aj následne na internej ambulancii a tiež keď mojej dcérke vykonávali EKG na 3. poschodí, kde po týchto skúsenostiach vošla úplne sama s p. sestričkou na oddelenie .... Za 6 rokov moja dcéra obyčajnú lekársku prehliadku u našej pediatričky absolvuje s veľkým plačom a .... (do včera som si myslela, že s neprekonateľným strachom z lekárov).

Možno si poviete, že je moje nadšenie prehnané, ale touto cestou Vás chcem naozaj zo srdca poprosiť za adresovanie velikánskej pochvaly všetkým, ktorých som spomínala.

Odchádzali sme od Vás spokojné, že mojej dcérke sa nepotvrdilo nič vážne a s úsmevom na perách a so slovami mojej dcéry "Aké boli tie tety doktorky kamarátky s dobrým srdiečkom" <3

ĎAKUJEME ..............

Lucia Zúbeková s malou pacientkou Nellkou Zúbekovou


My len doplníme, že nás tento list mimoriadne potešil. Je dôkazom toho, že ľudský prístup a úsmev dokážu zázraky, a že to má zmysel :-)

Poďakovanie patrí nasledovným lekárkam a sestričkám, ktoré mali v ten večer službu:
Pohotovosť - MUDr. Miroslava Lysinová, sestra Katarína Ružinská
Chirurgický urgent - MUDr. Zuzana Brnová, sestra Alena Datková
II. Detská klinika (pediatria oddelenie) - sestry Alžbeta Kelementová, Jarmila Koková, Michaela Huťková

Poďakovanie - rodina Chváliková

Vážená pani riaditeľka,

dovoľte, aby som vyjadrila svoje poďakovanie pani doktorke MUDr. Viere Rajčanovej, ktorá už dlhé roky poskytuje precíznu a odbornú zdravotnú starostlivosť mojim trom vnukom Patrikovi, Matúškovi a Samkovi. Pani doktorka ďakujem Vám, že ste nám boli oporou v čase pre nás tak veľmi zložitom a ťažkom. Vážim si vás ako lekárku aj ako človeka s veľkým srdcom a podaná pomocná ruka z Vašej strany, je pre našu celú rodinu pomocou neoceniteľnou.

S pozdravom,

Magdaléna Chváliková

15.10.2015

Banská Bystrica

Poďakovanie - rodina Balajtyová

 

Poďakovanie - rodina Doležalová

Dobrý deň,

do Vašej nemocnice sme prišli, keď dcéra mala vážne problémy s trávením. Na gastroenterologickej sa nás ujali MUDr. Valachová Iveta a zdravotná sestra Bc. Miroslava Kalinová. Ich profesionálny prístup, ochota a ústretovosť nám od začiatku veľmi pomáhali. Dcére pani doktorka Valachová určila diagnózu a nastavila liečbu. Jej zdravotný stav už bol ale natoľko zhoršený, že musela podstúpiť chirurgický zákrok. Vďaka profesionálnej práci celého tímu pracovníkov na Detskej chirurgii MUDr. Jána Novotného, MUDr. Romana Koreňa, MUDr. Andreja Sádovského sa podarilo operáciu úspešne zrealizovať a dostať chorobu na nejaký čas pod kontrolu. Oddelenie JIS zabojovalo v krízovej situácii a zvládlo moju dcéru uchrániť od ďalšej operácie. Umožnili mi byť s ňou keď ma najviac potrebovala. Ďakujem. Prítomnosť milých a starostlivých zdravotných sestier, ale i ďalšieho personálu nemocnice umožnil dcére rýchlu rekonvalescenciu. Boli sme veľmi milo prekvapení s akou ochotou a snahou a s vľúdným slovom všetci pristupovali k plneniu si svojich povinností. Stretla som sa už aj s odvrátenou stranou nášho zdravotníctva, preto viem oceniť prístup, s ktorým som sa stretla vo vašej nemocnici. Viem, že to nie je samozrejmosť. Svoje skúsenosti posúvam aj ďalším svojim známym a som rada, že sa potvrdila a naplnila moja predstava, že nie je všetko len o peniazoch, ale aj o prístupe ľudí. Za všetko ďakujem.

S pozdravom Doležalová

Poďakovanie - Tamarka Trnková

  

Poďakovanie - Veronika Štiblárová

Vážený pán riaditeľ.

Volám sa Štefan Štiblár a som otcom Veroniky Štiblárovej, ktorá bola v dňoch 25.7 - 11.8.2014 hospitalizovaná na Vašej KPAIM. Touto cestou sa chcem veľmi pekne poďakovať všetkým lekárom, staničnej sestre, sestričkám, ošetrovateľkám, proste všetkým, ktorí sa pričinili o zdarný a rýchly priebeh jej liečby. Boli sme veľmi milo prekvapení ako sa o dcéru starali ako sa snažili pomôcť jej aj nám, jednoducho veľmi vysoko profesionálny a ľudský prístup všetkých na oddelení. Boli sme veľmi milo prekvapení s akou ochotou a snahou a s vľúdným slovom všetci pristupovali k plneniu si svojich povinností. Ešte raz sa chcem veľmi poďakovať za nás rodičov všetkým a popriať Vám veľa takých spokojných rodičov ako sme my. Ešte raz pre všetkých jedno veľké ĎAKUJEME.

S pozdravom rodičia: Štefan Štiblár a Janka Štiblárová

(august 2014)

Poďakovanie - rodina Balážová

Chceme vám týmto listom poďakovať za úspešné prevedenie operácie našej dcérky Viktórie Balážovej, na odd. detskej chirurgie dňa 17.8.2015, p. primárovi Novotnému. Tiež si ceníme, že ste rešpektovali naše svedomie a náboženské presvedčenie ako Jehovových Svedkov. Jedná sa hlavne o otázku transfúzie krvi. Ďakujeme vám za vašu namáhavú a zaslúženú prácu a prajeme vám v nej veľa úspechov.

manželia Balážovci

V Liptovskom Mikuláši, 19.10.2015

Poďakovanie - Alicka Svitková

Dobrý deň!

Chcela by som sa poďakovať všetkým lekárom a setričkám na pediatrickom oddelení za starostlivosť. Dcéra Alicka bola viackrát hospitalizovaná vo Vašej nemocnici. Vystriedala aj viaceré pracoviská ARO, JIS, aj pediatrické odd. Všade sme sa stretli s mladými, milými a ochotnými ľuďmi - či už to boli lekári, sestričky ale aj učiteľky a vychovávateľky. Tiež som bola spokojná s ubytovaním v pekných a čistých izbách. Aj strava bola dobrá. Osobitne chcem poďakovať pani primárke Okáľovej, ktorá sa v spolupráci s talianskou pani doktorkou chopila nášho prípadu. Zaslali sme krv do holanského laboratória a tam nám po dlhých rokoch konečne odhalili diagnózu našej dcéry. Nebyť ochoty a dobrého srdca pani primárky dodnes by sme nevedeli na čom sme. Chcela by som ešte poukázať na dobrý systém časovania pacientov. Keď ideme na kontrolu, tak viem, že nebudem zbytočne čakať v čakárni, ale som načasovaná. Do ďaľšej práce Vám chcem popriať veľa úspechov.

S pozdravom Svitková

(24.6.2015)

Poďakovanie - p. Fábryová

Dobrý deň pán riaditeľ,

chcela by som sa touto cestou poďakovať pánovi doktorovi Michalovi Šprlákovi a službukonajúcej sestričke, ktorí dňa 14. septembra o 02:30 hod vyšetrovali môjho syna na urgentnom príjme DFNsP. Veľmi si cením profesionálny, empatický a humánny prístup pána doktora, ktorý aj napriek nočnej hodine urobil všetky potrebné vyšetrenia, aby vylúčil závažnejšie ochorenie.
Boli sme veľmi milo prekvapení, ešte raz ďakujeme a želáme Vám, pánovi doktorovi Šprlákovi a celému tímu lekárov veľa úspechov.

Iveta Fábryová

(september 2014)

Poďakovanie - Rastislav Sandor

Dobrý deň,

dovoľte aby som touto cestou vyjadril moje poďakovanie za profesionálny prístup, ochotu a ústretovosť pediatrického kardiológa pána MUDr. Juraja Oravca, ktorý vyšetroval môjho syna Rastislava Sándora. MUDr. Juraj ORAVEC bol nielen počas vyšetrenia, ale aj pri informovaní o výsledku vyšetrenia, ktoré syn absolvoval, veľmi priateľský, milý a ochotný! Z ordinácie pána doktora sme odchádzali nadmieru spokojní a s pocitom maximálnej "starostlivosti o pacienta"! Som presvedčený, že jeho odporúčania konkrétnych fyzických aktivít adresované synovi napomôžu predísť ďalším komplikáciám a náš syn sa "zotaví". Samozrejme pán doktor nezabudol aj na to, že v prípade zhoršenia stavu sa máme telefonicky objednať a opäť sa na neho obrátiť! Budem veľmi rád, ak budete tlmočiť moje poďakovanie ako vedeniu Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou BB, tak aj samotnému pánovi MUDr. Jurajovi ORAVCOVI! Ešte raz srdečná vďaka a nakoľko sa blížia vianočné sviatky, prajem Vám šťastné a veselé Vianoce a do nového roka všetko len to naj! Prajem ešte pekný zvyšok dňa!

S pozdravom, Sándor
(22.12.2014)

Poďakovanie - Marko Schlank

Dobrý deň,
chcela by som sa poďakovať neurologickej ambulancii - MUDr. Okáľovej Kataríne a sestričke Dagmar Šmidovej za profesionálny a ľudský prístup a ochotu pomôcť môjmu synčekovi Markovi!!!!!
Ďakujem veľmi pekne.
Schlanková Adriana

Poďakovanie - Radko Sobčák

Poďakovanie - Adamko Beňadik

Dobrý večer! Chcem sa Vám poďakovať, hlavne celému lekárskemu tímu, za všetko čo pre mňa a môjho syna Adamka Beňadika urobili. 5. mája sme mali úraz hlavy. Váš rýchly zásah mu zachránil život. Týmto sa chcem poďakovať MUDr. Murárovi, MUDr. Kanianskému, že ho rýchlo a výborne operovali, MUDr. Okáľovej a MUDr. Michaliskovi za dobrú starostlivosť a všetkým sestričkám na oddelení ARO a na JIS.
Teraz sa nám darí celkom dobre, malý Adamko to zvláda až moc dobre. Dúfam, že sa nabudúce stretneme, ale pri lepšej situácii.
Veríme, že zachránite ešte veľa, veľa detských životov.

S pozdravom

rodina Adamka Beňadika

(máj 2014)

Poďakovanie - rodina Hegyiová

Pred pár dňami sme dostali túto správu - poďakovanie, o ktoré sa s vami chceme podeliť. Alexovi opätovne želáme veľa zdravia, radosti a už len šťastné spomienky! ??????

"11. 5. 2007 sa nám v NsP Revúca narodil syn Alex. Nikto ani len netušil, že ešte toho istého dňa sa nám narodí po druhý krát v DFNsP Banská Bystrica, kde ste mu zachránili život. Po jeho narodení nastali komplikácie. Diagnóza: diafragmatická hernia. Hrozilo ... že zomrie. 
Alex bol transportovaný vrtuľníkom záchrannej služby do DFNsP Banská Bystrica, kde sa ho ujal skvelý tím lekárov, ktorí odviedli velikánsky kus práce a ako niekoľko z nich povedalo, podaril sa im malý zázrak, pretože Alexka s tak ťažkou diagnózou po takmer 6 týždňovom pobyte v tejto nemocnici prepustili domov. Dnes je z neho zdravý a kto ho pozná veľmi čiperný chlapec, ktorý miluje hlavne futbal
a dnes oslavuje krásnych 10 rokov.
A za to všetko sa chceme touto formou poďakovať lekárom, ako sú jeho ošetrujúci lekár na oddelení JIS MUDr. Kenderessy, ošetrujúci lekár na kojeneckom oddelení MUDr. Bílik, MUDr. Nosko, MUDr. Novotný, MUDr. Kočajda, MUDr. Oravec, MUDr. Takáč, MUDr. Gulasová, MUDr. Lysinová, celému oddeleniu JIS, dojčenskému oddeleniu a ešte ostatným lekárom a personálu, ktorí Alexkovi pomohli a my o tom ani nevieme. 
Všetkým Vám patrí naše obrovské ĎAKUJEME !!!

rodina Hegyiová

 

 

Poďakovanie - Lea Hlaváčik

Chcela by som sa poďakovať aj pochváliť pána doktora Romana Koreňa aj so službukonajúcimi sestričkami dňa 22.04.2014 o 11:20 hod. Boli veľmi milé, ochotné, humánne, empatické, profesionálne. Pán doktor robil dcérke repozíciu, ešte aj ja som do toho trošku poplačkala, mali taký prístup ku nám, že som nemala slov. Prajem Vám, aby sa Vám podarilo takýchto pracovníkov získať čo najviac.

Veľmi, veľmi pekne ďakujem.

Bernáthová a dcérka Lea Hlaváčik

(apríl 2014)