(iba počas ordinačných hodín
Urgentný príjem: 048 / 472 65 98

Ako sa k nám dostanete

Vytvorené: 19.11.2014, Aktualizované: 28.12.2021, Autor: DFNBB

Počas pandémie Covid-19, kedy je vstup do nemocnice podmienený prechodom cez triediace pracovisko (TRIÁŽ), je vstup do Detskej nemocnice možný len cez 1. podzemné podlažie

Ak prichádzate z veľkého parkoviska nad areálom nemocnice (konečná zastávka MHD), zíďte schodíkmi k fontáne a pokračujte vpravo smerom k budove polikliniky Rooseveltovej nemocnice. Hneď pri budove polikliniky sú schody smerom nadol. Keď zídete, prejdite cez obe cesty a pokračujte mierne vľavo. Budova Detskej nemocnice je "zatlačená dozadu" od cesty, nie je vidieť hneď po zídení zo schodov. Pred vchodom do nemocnice je Triediace pracovisko. Každý kto vstupuje do nemocnice je povinný prejsť triážou. Pracovná doba na triáži je 06:00 - 22:00 h. Mimo tento čas použite pre vstup do budovy elektronického vrátnika - zvonec, ktorý je umiestnený vedľa vchodových dverí. Službukonajúcej sestre oznámite dôvod vašej návštevy a následne vám bude umožnené do budovy vojsť.

V prípade, že idete po dieťa, alebo veziete veci, je možné v odôvodnených prípadoch krátkodobo zastať priamo pred budovou na 1. podzemnom podlaží. Do areálu nemocnice vojdete cez služobnú vrátnicu - rampy, cez ktoré vchádzajú aj sanitky. Tu nahlásite dôvod vašej návštevy (vstupu). Zo všetkých parkovísk je po vchod do DFNsP menej ako 200 m.

GPS súradnice
48° 44' 33.5871428" N
19° 7' 7.1656036" E

Mestskou hromadnou dopravou
Zo železničnej stanice premáva trolejbus číslo 1, z Radvane trolejbus č. 3., od obchodného domu TESCO linka č. 9, zo Sásovej autobus č. 25. Nemocnica je na konečnej zastávke. Odchody spojov nájdete TU.

Pešo z centra mesta (asi 20min)
Z námestia smerom na dolný pravý roh, kde ústi ulica Horná Strieborná, po nej na Strieborné námestie, ďalej cez most k Mestskému parku, popri jeho pravej strane stále rovno do kopca, popod diaľnicu (viadukt) ku kruhovému objazdu pri LIDL, pokračovať smerom na Kordíky - Tajov pozdĺž trolejového vedenia do nemocničného areálu.

Parkovanie
Parkovať môžete na veľkom parkovisku pri zastávkach MHD. V okolí budovy Detskej nemocnice je možné zaparkovať len krátkodobo - vyloženie dieťaťa so sprevádzajúcou osobou, prinesenie vecí hospitalizovanému pacientovi, vyzdvihnutie dieťaťa z nemocnice, ...