20tis eur od ZP Dôvera na inovácie

Vytvorené: 15.03.2023, Aktualizované: 27.12.2023, Autor: Jana Petríková
logo GP Dovera

Sme nesmierne radi, že sa nám podarilo opätovne získať finančné prostriedky z grantového programu ZP Dôvera "Bojovníci za zdravie". Aj vďaka tomuto programu dokážeme posúvať kvalitu poskytovania zdravotnej starostlivosti na vyššiu úroveň.

Tentokrát sme sa zapojili do výzvy "Inovácie v zdravotníctve". Keďže máme ambíciu byť nemocnicou 21. storočia, využívame všetky dostupné možnosti za skvalitnenie a zefektívnenie našej práce. Naším cieľom je automatizácia identifikácie liečebného procesu pacienta. Vďaka nej docielime

• zvýšenie efektivity práce a zníženia chybovosti a tým skvalitnenie a zefektívnenie poskytovania zdravotnej starostlivosti.

Cieľovou skupinou sú pacienti podstupujúci najrôznejšie vyšetrenia, ktorých počet ročne odhadujeme na približne 6 200.

Pre úspešnosť projektu je potrebné implementovať doplnkové funkcionality softwaru nášho NIS, zakúpiť identifikačné náramky a špeciálne tlačiarne, zaškoliť personál, otestovať nové procesy, vypracovať interné postupy. Čaká nás veľa práce, ale my veríme, že to všetko má zmysel, a že sa vďaka novým postupom opäť posunieme vpred.