3. najlepšia fakultná nemocnica za rok 2022

Vytvorené: 10.03.2023, Aktualizované: 18.07.2023, Autor: Jana Petríková
Fotogaléria

Detská nemocnica sa umiestnila na 3. mieste najlepších fakultných nemocníc na Slovensku z pohľadu pacientov zdravotnej poisťovne Dôvera 😊

Zdravotná poisťovňa Dôvera realizuje každoročne prieskum spokojnosti pacientov prostredníctvom dotazníkov. Na ich základe vytvorí rebríčky nemocníc vo viacerých kategóriách. Tento rok to bolo už po 17-krát. Dotazník vyplnilo viac ako 6900 pacientov, ktorí sa v minulom roku liečili v niektorej zo slovenských nemocníc. Pacienti nehodnotili odbornosť lekárov alebo použité liečebné metódy, sústredili sa na kvalitu ubytovania, prístup personálu a subjektívny pocit zlepšenia zdravia po prepustení z nemocnice.

Najlepšie hodnotenia vo všetkých kategóriách obsadili súkromné zariadenia. Jedinou výnimkou je kategória fakultných nemocníc, ktoré sú všetky štátne. A práve v tejto kategórii sa Detská nemocnica umiestnila na 3. mieste. Prvé miesto obsadila ÚVN SNP Ružomberok, druhé miesto UN Martin.

Aj touto cestou chceme poďakovať všetkým zamestnancom, bez ktorých by tento výsledok nebolo možné dosiahnuť. ĎAKUJEME za vašu prácu, nasadenie, obetavosť, za váš prístup a odhodlanie. Ďakujeme, že nezabúdate na to, prečo ste sa pre túto prácu rozhodli. Pretože to je ten hnací motor, ktorý vám každý deň pomáha vykonávať vaše povolanie najlepšie ako viete, bez ohľadu na podmienky a okolnosti, ktoré často nedokážeme ovplyvniť.

Ďakujeme, že ste súčasťou Detskej nemocnice a veríme, že aj takýto úspech vám umožní cítiť hrdosť na to, čo robíte.

Prehľad jednotlivých rebríčkov nájdete na tomto odkaze.