Zbierka pre zdravotníkov Detskej nemocnice

Vytvorené: 12.10.2021, Aktualizované: 20.12.2021, Autor: Jana Petríková

Začiatkom septembra bol zdravotníkom troch banskobystrických nemocníc (DFNsP BB, FNsP FDR a SÚSCCH) venovaný Koncert vďaky Sisy Sklovskej a jej hostí.

Na koncerte bola zahájená aj verejná zbierka pre zdravotníkov uvedených zdravotníckych zariadení. Každá nemocnica chce tým svojim zabezpečiť a dopriať to, čo potrebujú k vykonávaniu svojej práce.

V Detskej nemocnici budú peniaze z verejnej zbierky investované do zlepšenia a skvalitnenia pracovného prostredia zdravotníckeho personálu.

Nemocnica aktuálne prechádza rekonštrukciou a celkovou modernizáciou – ide jednak o najmodernejšie prístrojové vybavenie, ale hlavne o prestavbu lôžkových oddelení. Cieľom je vytvorenie priestoru umožňujúceho umiestniť dieťa na jednej izbe spoločne so sprevádzajúcou osobou. Toto nebolo s ohľadom na dispozičné riešenie pôvodných priestorov možné. Nemocnica robí všetko pre to, aby bolo poskytovanie tzv. hotelových služieb na úrovni 21. storočia a spĺňalo prirodzené nároky dnešnej doby. Po ukončení rekonštrukcie budú priestory plne vybavené pre poskytnutie náležitej zdravotnej starostlivosti, ale aj zabezpečenia maximálneho komfortu všetkým pacientom a ich sprevádzajúcim osobám.

Priestory pre personál však zostanú takmer v pôvodnom stave – starý nábytok, minimálne vybavenie, .... Ide o priestory tzv. zázemia personálu – denné miestnosti lekárov a sestier. Máme za to, že personál nemocnice si kvalitné pracovné prostredie zaslúži bez ohľadu na to, či je tu pandémia alebo nie. Táto investícia je dlhodobá, zdravotníci budú môcť takto vynaložené peniaze užívať roky. Hovoríme o priestore, kde by mali pookriať a nabrať nové sily počas náročných pracovných výkonov, dlhých služieb a podobne. V takomto priestore by malo byť samozrejmosťou pohodlné kreslo, prípadne gauč. Posteľ, na ktorú sa dá počas nočnej služby prevaliť a vystrieť si chrbát. Stôl, za ktorým sa dá najesť (keďže nemocnica nemá jedáleň). Možno kávovar .... Veci, ktoré sú v mnohých inštitúciách samozrejmosťou, sú u nás len zbožným želaním. Veľmi radi by sme ich našim zdravotníkom dopriali.

Pomôžte spolu s nami zakúpiť nutné vybavenie pre priestory zázemia zdravotníckeho personálu – denné miestnosti lekárov a sestier – aby mohli pookriať a nabrať nové sily počas náročných pracovných výkonov a dlhých služieb pri lôžkach pacientov, kde zápasia o ich zdravie a život.

Naskenovaním QR kódu sa dostanete na stránku Nadácie ADRA, ktorá verejnú zbierku zastrešuje. Stačí zadať sumu, ktorú chcete venovať, svoje meno a e-mail. Priamo zo stránky ADRA budete presmerovaní na platobnú bránu a platba bude jednoducho zúčtovaná.

Všetkým veľmi ďakujeme za podporu!